Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Pěstounské rodiny Kraje Vysočina se setkaly ve Škrdlovicích

Pěstounské rodiny Kraje Vysočina se setkaly ve Škrdlovicích
Tradiční setkání pěstounských rodin z Vysočiny se tentokrát konalo na Žďársku. Do kulturního domu ve Škrdlovicích dorazilo v pátek 30. listopadu 69 dětí a 43 pěstounů, pro které bylo připraveno dětské divadelní představení v podání Divadélka úsměv, mini módní přehlídka společenských šatů v režii pěstounky Dana Jeřábkové a nechyběla ani soutěž o ceny. Odměnu dostal každý, kdo měl odvahu zazpívat nebo zarecitovat. Účastníci setkání se mohli zapojit také do vánoční výtvarné dílničky, kde pod rukama dětí i dospělých vznikaly originální dárky a vánoční dekorace. Každá z rodin si ze Škrdlovic odvezla kromě nezapomenutelných zážitků i dárek v podobě společenské hry.
 

 
 

„Podobná setkání pomáhají všem zúčastněným. Děti navazují kamarádské vztahy, pěstouni se mohou podělit o své pozitivní zkušenosti i případné problémy a společně hledat řešení. Pro zástupce kraje je zase důležité zjistit, v čem mohou pěstounům pomoci a jak nastavit podmínky, které budou přínosné pro obě strany,“ uvedla Marie Nápravníková, vedoucí oddělení sociální ochrany a prevence Krajského úřadu Kraje Vysočina.

 

Na přípravě programu se podílel Krajský úřad Kraje Vysočina, Asociace náhradních rodin ČR a její místní klub v Bystřici nad Pernštejnem. Velkou zásluhu na organizaci společného setkání měly také pěstounky Marcela Dědová a Marie Trávníčková.

 

 

  • Milada Bárková, odbor sociálních věcí
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    tel.: 564 602 858, e-mail: barkova.m@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 3.12.2012 / 3.12.2012

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze