Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Žáci z Vysočiny uspěli ve finále Logické olympiády 2012

Žáci z Vysočiny uspěli ve finále Logické olympiády 2012
Listopadové finále Logické olympiády 2012 znamenalo pro Vysočinu dvě umístění mezi nejlepšími. Matěj Mezera ze ZŠ Nuselská v Havlíčkově Brodě vybojoval třetí místo v kategorii druhý stupeň základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. Druhá příčka v kategorii středních škol patří gymnazistovi z Chotěboře Stanislavu Krumlovi. Soutěže, kde nerozhodují naučené znalosti, ale schopnost samostatného uvažování a pohotového rozhodování, se letos zúčastnilo 32 190 žáků a studentů z 1 660 škol z České republiky a z několika zahraničních škol v USA, Austrálii, Německu a Belgii.
 

 
 

Logická olympiáda je soutěž pořádaná Mensou České republiky a nerozhodují v ní naučené znalosti, ale schopnost logického myšlení, kreativního přístupu a samostatného uvažování. Soutěžící řeší různé logické úlohy, kde je kladen důraz jednak na správnost řešení, ale i na rychlost. Žáci jsou podle věku rozděleni do tří kategorií – první stupeň ZŠ, druhý stupeň ZŠ a víceletá gymnázia a do třetice střední školy.

 

Žáci a studenti jednotlivých škol musejí nedříve projít nominačními koly, kde vyplňují krátký test, přes krajská kola až do republikového finále, které se v letošním roce uskutečnilo 26. listopadu v Míčovně Pražského hradu. O pozvánku do finále soutěžilo 2 144 semifinalistů z celé České republiky, účast si vybojovalo 196 nejlepších. "V našem regionu se krajského kolo konalo již potřetí na Gymnáziu Havlíčkův Brod za podpory Kraje Vysočina a ze 150 žáků a studentů do celostátního finále postoupilo 12 našich reprezentantů," uvedla krajská koordinátorka Logické olympiády Zuzana Šimůnková z havlíčkobrodského gymnázia.

Více informací je k dispozici na www.logickaolympiada.cz

 

 

Žáci z Vysočiny uspěli ve finále Logické olympiády 2012

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 3.12.2012 / 3.12.2012

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze