Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kultura a památky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Desátý ročník ceny MOSTY bude vyhlášen příští rok ve Žďáře nad Sázavou

Desátý ročník ceny MOSTY bude vyhlášen příští rok ve Žďáře nad Sázavou
Žďár nad Sázavou bude příští rok hostit jubilejní desátý ročník předávání ceny MOSTY. Uznávané ocenění je udělováno za mimořádnou aktivitu nebo čin ve prospěch občanů se zdravotním postižením. Za jeho dosud devítiletou praxi nebylo uděleno žádnému subjektu v našem regionu. „Návrhy na ocenění mohou podat nejen fyzické osoby, ale například i zástupci neziskových organizací, občanských sdružení, podnikatelské subjekty nebo třeba novináři až do konce tohoto roku. O vítězi ve čtyřech tradičních kategoriích rozhoduje jmenovaný hodnotící výbor,“ informoval Petr Krčál, radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí.
 

 
 

S nabídkou termínu společného vyhlášení ceny Mosty přijel tento týden do Žďáru nad Sázavou Václav Krása, předseda Národní rady osob se zdravotním postižením ČR. Volba místa vyhlášení resp. kulturního domu ve Žďáře nad Sázavou podléhala velice přísným požadavkům ze strany organizátorů, kterým figurovala maximální bezbariérovost nabízeného objektu. „Velký význam má i rozhodnutí samosprávy města Žďár nad Sázavou a jeho starostky Dagmar Zvěřinové pomoci se spolupořádáním akce,“ upozornil Petr Krčál.

 

Předávání celonárodní ceny Mosty je prestižní i pro Kraj Vysočina – partnera akce. Pořadatelé obvykle oslovují s nabídkou spolupráce partnery, kteří dlouhodobě realizují efektivní způsoby, jak zlepšit podmínky života osob se zdravotním postižením v regionu. Slavnostní vyhlášení je ve Žďáře nad Sázavou naplánováno na 21. března 2013.

 

 

  • Marek Homolka, odbor sociálních věcí
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    tel.: 564 602 813, e-mail: homolka.m@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 29.11.2012 / 29.11.2012

 

Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Kultura > Tradiční lidová kultura

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze