Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Informační technologie Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Krajským hradům letos mírně klesla návštěvnost

Krajským hradům letos mírně klesla návštěvnost
Poslední říjnový víkend skončila hlavní návštěvnická sezóna tuzemských hradů a zámků. Na Hrad Kámen a hrad Roštejn, které patří Kraji Vysočina, zavítalo 57 tisíc návštěvníků, tedy o 10 % méně než za stejné období loňského roku. „Nejde o žádný hrozivý propad. I přesto si uvědomujeme, že pro udržení návštěvnosti je třeba nabídnout více kreativity a dále využívat oblíbené doprovodné kulturní akce,“ uvedla Marie Kružíková, radní Kraje Vysočina pro oblast kultury a cestovního ruchu.
 

 
 

Do konce října navštívilo hrad Kámen 16 115 návštěvníků. Expozici motocyklů a životního stylu a bydlení devatenáctého století čeká v zimních měsících další část postupné reinstalace interiérové expozice a zahájení první fáze oprav jednostopých vozidel. „Jsme v jednání s Národním technickým muzeem v Praze. Rádi bychom na Kámen zapůjčili několik zajímavých kousků z národních depozitářů,“ uvedl Ondřej Hájek, ředitel Muzea Vysočiny Pelhřimov. Správa hradu už nyní připravuje na další sezónu tematický týden středověkého ležení v podání šermířské skupiny Jezerničtí páni, plánují se i oblíbené noční prohlídky, hrad bude, jako doprovodná akce, zapojen se zvýhodněným vstupným do oslav European Heritage  Days.

 

Hrad Roštejn navštívilo letos 40 883 turistů. Hrad vsadil na rodiny s dětmi, pro které byla nově připravena prohlídková trasa se strašidly a příšerkami českých zemí, pokračovaly noční prohlídky s hraběnkou Františkou Slavatovou, s duchy a strašidly. „Pro příští rok plánuje správa hradu druhou etapu zásadní rekonstrukce elektroinstalací, část místností v tomto období bude pro veřejnost uzavřena. Také hrad opustí velký sedmimetrový betlém, sestavený třešťskými betlémáři. Bude rozebrán a nahradí ho nová expozice s pracovním názvem Kancelář lesního úředníka,“ prozradil Karel Malý, ředitel Muzea Vysočiny Jihlava. Hrad Roštejn bude i v roce 2013 místem oblíbených resp. tradičních akcí, kterými jsou Hodokvas nebo Jazz na Roštejně.

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 28.11.2012 / 28.11.2012

 

Cesta: Titulní stránka > Informační technologie

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze