Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kultura a památky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Pelhřimov dnes patří chirurgům

Nemocnice Pelhřimov
Tradiční republikové setkání zdravotníků dnes hostí Pelhřimov. Odborná konference Pelhřimovské chirurgické dny je určena lékařům i zdravotním sestrám. Letošním tématem je traumatologie bérce a nohy, či kasuistiky chirurgie. V sesterské sekci mají přítomní možnost diskutovat nejrůznější témata ošetřovatelské péče. Slavnostního zahájení se zúčastnil i Jiří Běhounek, hejtman Kraje Vysočina.
 

 
 

Pelhřimovské chirurgické dny pořádá Nemocnice Pelhřimov. V kalendáři odborných seminářů a konferencí mají již stabilní místo. Každoroční setkání zdravotníků garantuje Česká lékařská komora a Krajské edukační centrum POUZP CMS se sídlem v Pelhřimově. Z konference je pravidelně pořizován sborník, na jehož vydání a některé další náklady spojené s pořádáním konference pravidelně přispívá Kraj Vysočina, zřizovatel pelhřimovské nemocnice.

 

Konference a její odborné pojetí je historicky spojeno se jménem Karla Křikavy, CSc. primáře chirurgického oddělení Nemocnice Pelhřimov a jeho následných nástupců. Díky jejich přispění se v Pelhřimově podařilo vybudovat tradici odborných setkání, která se mohou měřit s obdobnými akcemi fakultních nemocnic či odborných klinik.

 

 

Pelhřimov dnes patří chirurgům

Zodpovídá: Ing. Radim Hošek
Vytvořeno / změněno: 23.11.2012 / 23.11.2012

 

Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Kultura > Tradiční lidová kultura

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze