Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kultura a památky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

V prosinci začne platit nový jízdní řád Českých drah. Přinese několik změn

Nové vlaky Stadler.
S novým jízdním řádem Českých drah, který začne platit v neděli 9. prosince, čeká na cestující na Vysočině několik změn. Na regionální tratě bude nasazeno všech 13 nových motorových vlaků RegioShutle od společnosti Stadler, na jejichž financování se podílela Evropská unie. Nově bude většina vlaků na trati Žďár nad Sázavou – Kolín rozdělena v Havlíčkově Brodě s tím, že cestující mohou využít navazující spoje. „V časových polohách vlaků jsou změny minimální, u některých spojů dochází pouze k minutovým posunům nebo datovým omezením“ doplnila Lenka Horáková, ředitelka Krajského centra osobní dopravy Českých drah v Jihlavě.
 

 
 

Pro rok 2013 zůstává rozsah regionální železniční dopravy stejný jako v letošním roce. „V krajském rozpočtu pro rok 2012 bylo na zabezpečení základní vlakové dopravní obslužnosti vyčleněno téměř 270 milionů korun, pro příští rok počítáme s podobnou částkou“ upřesnil Libor Joukl náměstek hejtmana pro oblast dopravy. Regionální vlaky Českých drah ujedou pro příští rok celkem 3,92 milionu vlakokilometrů. České dráhy vypraví na Vysočině v pracovní dny v průměru 402 regionálních spojů, o sobotách 250 a nedělích 238, což představuje v průměru 341 vlaků denně.

 

Vedle Českých drah zabezpečují v Kraji Vysočina železniční dopravu také Jindřichohradecké místní dráhy, které obsluhují jihozápad regionu.

 

 

tisk@kr-vysocina.cz

 

Nové jízdní řády

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 22.11.2012 / 22.11.2012

 

Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Kultura > Tradiční lidová kultura

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze