Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kultura a památky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Dluhy a ohrožené skupiny obyvatel

Dluhy a ohrožené skupiny obyvatel
Asociace občanských poraden, Občanská poradna Jihlava a Občanská poradna Třebíč ve spolupráci s Krajem Vysočina uspořádala ve středu 21. 11. 2012 v prostorách Kraje Vysočina seminář k problematice zadlužování obyvatel s názvem „Dluhy a ohrožené skupiny obyvatel“. Semináře se zúčastnili pracovníci odborů sociálních věcí obcí s rozšířenou působností a pracovníci neziskových organizací, kteří nejčastěji přicházejí do styku s lidmi, kteří se stávají obětí dluhových pastí a hrozí jim v krajním případě exekuce.
 

 
 

Podle statistik se každoročně zvyšuje počet občanů, kteří navštěvují občanské poradny se žádostí o pomoc při řešení dluhových problémů. Zatímco v roce 2010 občanské poradny v Kraji Vysočina řešily 2 398 dotazů, v roce 2011 to bylo už 3 097 dotazů a v 1. pololetí 2012 1 705 dotazů. Jak uvedl ředitel Asociace občanských poraden Stanislav Skalický: „V poslední době zaznamenáváme nový trend v zadlužování občanů. Statistiky potvrzují, že dochází ke zvyšování počtu klientů nad 60 let – meziročně došlo k nárůstu o 29 %, dalším trendem je zvyšování finančních závazků u zadlužených lidí. Naše statistiky zaznamenaly 30 % nárůst klientů s dluhy nad 500 000 Kč.“

 

Cílem semináře bylo zvýšit informovanost a odborné znalosti odpovědných pracovníků obcí a neziskových organizací a přispět tak ke snížení nebo efektivnějšímu řešení problému zadlužování, které ve svých důsledcích může vést k narůstání osobních a rodinných problémů, případně k nárůstu kriminality v kraji.

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 22.11.2012 / 22.11.2012

 

Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Kultura > Tradiční lidová kultura

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze