Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Informační technologie Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Vysočina oceněna za nejlepší projekty v oblasti elektronické veřejné správy

Vysočina oceněna za nejlepší projekty v oblasti elektronické veřejné správy
Už sedm let trvá aktivita časopisu eGovernment a společnosti KPMG Česká republika, která si dala za cíl každoročně vyhlásit a propagovat ty nejzajímavější projekty v oblasti elektronické veřejné správy, eGovernmentu. Pod hlavičkou „The Best“ byly 19. 11. 2012 v pražském Obecním domě vyhlášeny výsledky této soutěže pro rok 2012 a Kraj Vysočina se může pochlubit dvojnásobným úspěchem.
 

 
 

První místo v kategorii krajských projektů získal projekt MUZEUM4U, který je dalším výsledkem spolupráce Kraje Vysočina s taiwanskou agenturou Institut pro informační průmysl, a který přináší nový a inovativní pohled na systém elektronického průvodce v krajských muzeích. Řešení spočívá ve využití technologií NFC a QR kodů, kdy návštěvník muzea přistupuje k informacím o exponátu prostřednictvím svého vlastního chytrého telefonu (smartphone). Pilotní instalace celého systému funguje od roku 2011 v Muzeu Vysočiny v Pelhřimově, na rok 2013 plánujeme rozšíření systému do nových expozic dalších muzeí.

 

Ve stejné kategorii získal kraj také třetí místo, a to pro projekt „Digitalizace a ukládání“, který komplexně řeší problematiku digitalizace dokumentů a ukládání dat pro organizace veřejné správy v kraji a který je spolufinancován Integrovaným operačním programem.

 

„Výsledky soutěže nás přesvědčily, že záměry kraje spočívající v poskytování kvalitních elektronických služeb jsou správné a ocenění odborníky nás těší a motivuje v další práci,“ řekla na závěr sekční ředitelka Eva Janoušková, která má IT technologie na Krajském úřadě Kraje Vysočina na starosti.

 

 

  • Václav Jáchim, odbor informatiky
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    tel.: 564 602 346, e-mail: jachim.v@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 20.11.2012 / 20.11.2012

 

Cesta: Titulní stránka > Informační technologie

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze