Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kultura a památky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Krajské a evropské peníze šetří energii v jihlavské nemocnici

Krajské a evropské peníze šetří energii v jihlavské nemocnici
V těchto dnech se odkryl gynekologicko-porodnický pavilon jihlavské nemocnice. Zedníci sundali lešení, pod kterým se více než půl roku budova skrývala. Pavilon má navíc nové značení. Na spolufinancování akce se podílel Kraj Vysočina a Fond soudržnosti v rámci Operačního programu Životní prostředí. Kraj Vysočina investoval do zateplení gynekologicko - porodnického pavilonu 11 milionů korun, z Fondu soudržnosti získal finanční prostředky ve výši 6,5 milionu korun.
 

 
 

Zateplení gynekologicko-porodnického pavilonu začalo letos v dubnu. Pavilon je nyní oranžový, má nová okna, izolace, balkony i plášť. Celková oprava stála necelých 18 milionů korun. „Díky této investici se ušetří na energiích. Předpokládáme, že to bude představovat až 900 tisíc korun za rok,“ upřesňuje provozně-technický náměstek jihlavské nemocnice Alexandr Filip.

 

"Novinkou je, že budova je označená písmenem „G“. Písmeno je viditelné při cestě z parkoviště k nemocnici. Odstartovali jsme tím pojmenování všech budov tak, aby se pacienti v nemocnici snadno orientovali," informuje tisková mluvčí nemocnice Monika Pytlíková. V nejbližší době přibudou písmena také na ostatních budovách a naplánovaný je také nový orientační systém a to jak venku, tak uvnitř nemocnice. Cedule a směrovky budou mít jednotnou formu. Srozumitelné by měly být pro všechny pacienty.

 

Dobrou zprávou je, že Kraj Vysočina získal evropské dotace  z Operačního programu Životní prostředí i na další projekty zateplení.  V roce 2014 proto změní vzhled i diagnostický pavilon. V těchto chvílích je dalším cílem zateplení pavilonu, kde je ODN a rehabilitace.

 

 

  • Monika Pytlíková, tisková mluvčí Nemocnice Jihlava, p.o.
    tel.: 739 481 478, e-mail: pytlikovam@nemji.cz
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 16.11.2012 / 16.11.2012

 

Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Kultura > Tradiční lidová kultura

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze