Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kultura a památky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Obrazy čínské malířky mají pomoci v Modletíně

Obrazy čínské malířky mají pomoci v Modletíně
Jihlavská M&K galerie připravuje koncem listopadu unikátní výstavu obrazů čínské malířky CHUNQING HUANG. Pro výtvarnici, která se po studiích v Pekingu přestěhovala do Německa, to bude první výstava v České republice. Pro svou premiérovou výstavu vytvořila tři oleje s motivem památek UNESCO na Vysočině. Tyto obrazy budou nabídnuty k prodeji a výtěžek získá regionální sdružení Benediktus, které se stará o lidi s mentálním postižením.
 

 
 

 "Na přání autorky jsme došli k tomu, že by bylo dobré věnovat cosi formou charity tomuto regionu," uvedla Miroslava Kumbárová, majitelka galerie. Malířka nabídne tři obrazy, které se váží k Telči, Zelené hoře ve Žďáru nad Sázavou a k Třebíči. Obrazy se budou prodávat před zahájením výstavy, které bude 28. listopadu v 17.00 hodin. Získané peníze použije sdružení Benediktus na další úpravy komunity pro lidi s mentálním postižením v Modletíně na Havlíčkobrodsku. Zde se dobrovolníci věnují oživování starých řemesel pod rukama jejich klientů. „Opravujeme postupně celý areál, který zahrnuje bývalou faru, ruinu bývalých lázní a bývalou pekárnu. Všechny domy byly ve špatném stavu," přiblížila vedoucí sdružení Benediktus Blanka Nikodemová. Díky opravám je už obyvatelná fara a loni se podařilo staticky zajistit objekt lázní. Příští rok by měla být dokončena rekonstrukce pekárny.

 

 Výstava s názvem IV. DIMENZE UMĚNÍ jinak prodejní nebude. Do 3. ledna bude v galerii vystaveno kolem 25 obrazů. Akce má podporu kraje, který přispěl i na vydání katalogu. Znamená také prohlubování spolupráce Vysočiny s partnery z Tchaj-wanu, který je významným partnerem krajských IT projektů.

 

 

 

Obrazy čínské malířky mají pomoci v Modletíně

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 14.11.2012 / 14.11.2012

 

Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Kultura > Tradiční lidová kultura

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze