Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Dokumenty odborů krajského úřadu kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Tisková zpráva: Konference v Cardiffu ukázala digitální spolupráci jako cestu k lepší konkurenceschopnosti

delan logo
Více malých firem musí spolupracovat elektronicky, pokud chtějí v budoucnu konkurovat na globálních trzích. To byl hlavní vzkaz konference s titulem Digital collaboration 2012, která proběhla 18. října v Cardiffu, a která rovněž symbolizuje dokončení tříletého evropského projektu DE-LAN, financovaného z programu INTERREG IVC, kterého se účastnil Kraj Vysočina.
 

 
 
DE-LANÚčastníci konference se dozvěděli, jak může online spolupráce pomoci malým a středním podnikům (MSP) zvýšit vlastní kapacity, sdílet zkušenosti, dosáhnout úspor, urychlit inovace, předejít izolaci a jak dostat se na výnosné světové trhy.

Účastníkům konference prezentovali příklady digitálních ekosystémů zástupci firem jako IBM či Amazon, ale i představitelé malých lokálních firem jako Geosho. Své zkušenosti představily i univerzity např. litevská KTU a regiony, mezi nimiž byl i Kraj Vysočina, který prezentoval shrnutí úspěšných faktorů a překážek vedoucích ke vzniku digitálních ekosystémů, které analyzoval z pozice partnera zodpovědného za realizaci pilotních projektů.

Vedoucí odboru informatiky krajského úřadu Petr Pavlinec k tomu prohlásil, že „digitální spolupráce představuje ideální příležitost pro malé firmy z regionů, jak prosadit svoje produkty a služby na širším trhu a konkurovat tak nadnárodním korporacím. Umožní nám zvýšit ekonomický rozvoj regionu, a tak zkvalitnit život našim občanům.“ 


Více o projektu DE-LAN na www.delanproject.eu.

 

Konference: Digital collaboration 2012

 
Zodpovídá: Radek Bejdák
Vytvořeno / změněno: 8.11.2012 / 8.11.2012
Informace vyžadují kontrolu

 

Cesta: Titulní stránka > Dokumenty odborů > Odbor majetkový

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze