Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Ředitel Krajského úřadu Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Hejtman Jiří Běhounek ocenil na Ukrajině veterány II. světové války

Medaile kraje Vysočina
Ukrajinský Užhorod u příležitosti 94. výročí vzniku samostatného československého státu navštívila delegace zástupců Ministerstva obrany, Ministerstva zahraničních věcí a také zástupců Československé obce legionářské. Za přítomnosti velvyslance ČR na Ukrajině Ivana Počucha a dalších významných hostů Jiří Běhounek, hejtman Kraje Vysočina, ocenil bronzovou pamětní medailí Kraje Vysočina veterány II. světové války žijící v Zakarpatské oblasti Ukrajiny, partnerském regionu našeho kraje.
 

 
 

Ivan Jurijovyč Bigunec, Margaryta Georgijivna Baranovska, Vasyl Stěpanovyč Djurdjaj, Dmytro Vasyljovyč Lukač, Chrystyna Vasylivna Magula a Petro Ivanovyč Cjuka získali ocenění za aktivní účast na osvobození Československa. Součástí celodenního programu bylo mimo jiné i společné setkání s vedením Zakarpatské oblasti a slavnostní zahájení rekonstrukce posádkového hřbitova Na Šachtě, či vernisáž výstavy Česko-slovenští fotografové s ukrajinskými kořeny v prostorách Užhorodského zámku.

 

Přítomní zástupci Kraje Vysočina pracovní cestu využili i k průběžné kontrole společně realizovaných projektů. Navštívili rekonstruovanou základní školu ve Velké Kopanji, sociální centrum pro sirotky a děti ze sociálně slabých rodin v Bohdanu, či zařízení pro postižené děti v Tjačivu. V letošním roce Kraj Vysočina společně se Zakarpatskou oblastí Ukrajiny realizují 16 projektů v celkovém objemu pět milionů korun. Na financování akcí se podílí česká i ukrajinská strana rovným dílem, a to prostřednictvím dobročinného fondu ViZa. Činnost fondu je podporována ze strany obou partnerských regionů. V průběhu dosavadní spolupráce Kraj Vysočina v Zakarpatské oblasti Ukrajiny spoluinvestoval do veřejně prospěšných zařízení částku 20 milionů korun.

 

 

Hejtman Jiří Běhounek ocenil na Ukrajině veterány II. světové války

Zodpovídá: Ing. Radim Hošek
Vytvořeno / změněno: 2.11.2012 / 2.11.2012

 

Cesta: Titulní stránka > Ředitel Krajského úřadu > Aktuální téma

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze