Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

U sochy TGM se připomínal vznik Československé republiky

U sochy TGM se připomínal vznik Československé republiky
První náměstek hejtmana Vladimír Novotný a krajský radní Martin Hyský si dnes v Jihlavě připomněli blížící se výročí založení samostatné Československé republiky v roce 1918. U sochy prvního prezidenta Tomáše Garrigue Masaryka položili květinu společně se zástupci města, policie, armády, členy Sokola, členy Svazu bojovníků za svobodu a dalších organizací. V projevech hostů byla velmi často zmiňována slova svoboda, pravda a morálka. V letošním roce si připomínáme 94. výročí vzniku moderního československého státu.
 

 
 

V září roku 1948 byla v Jihlavě umístěna poslední socha Tomáše Garrigue Masaryka v Československu. Jejím autorem byl akad. sochař Jaroslav Šlezinger. Po jeho odsouzení ve vykonstruovaném procesu a předčasné smrti v srpnu 1955 byla socha v roce 1961 tajně zničena. Po padesáti letech se podařilo sochu T. G. Masaryka do Jihlavy vrátit, stalo se tak 28. října 2011.

 

Tomáš Garrigue Masaryk: "Demokracii dělají demokrati a lepší demokracii lepší demokrati. Pravda je ve všem, i v politice, nejpraktičtější"

 

 

tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 26.10.2012 / 26.10.2012

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze