Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Bramborářské dny opět po roce v Havlíčkově Brodě

Bramborářské dny Havlíčkův Brod
Svátek tradiční zemědělské plodiny slaví v těchto dnech v hlavním městě brambor - Havlíčkově Brodě. Od 25. do 27. října 2012 pořádá Ústřední bramborářský svaz České republiky už 22. ročník Bramborářských dnů. Odborný program vyvrcholil pátečním seminářem Brambory 2012, který slavnostně zahájil hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.
 

 
 

„Náš kraj má vhodné klimatické a půdní podmínky, a proto není náhoda, že u nás zemědělci osazují bramborami největší plochu v Česku, téměř 9,5 tisíce hektarů. Ve šlechtění brambor můžeme hrdě konkurovat celé Evropě. Podpořit české zemědělce můžeme všichni, nakupováním a spotřebou našich domácích a kvalitních brambor, produktu s vysokou nutriční hodnotou,“ zmínil lékař a hejtman kraje Jiří Běhounek.

 

V třídenním programu nemohly ani letos chybět tematické soutěže studentů středních škol. Soutěžilo se jak v kuchyni při zpracování nejrůznějších bramborových pochoutek, tak i v areálu České zemědělské akademie v Humpolci, kde studenti měřili své znalosti pěstování a zpracování brambor. Pro širokou veřejnost je na Havlíčkově náměstí určena sobotní výstava brambor spojená s ochutnávkou. Odborníci jsou připraveni poradit, jak brambory správně nakupovat, pěstovat i dále zpracovávat. Součástí výstavy je drobný prodej konzumních a sadbových brambor, výrobků z brambor i potřeb pro zahrádkáře.

 

 
Zodpovídá: Ing. Radim Hošek
Vytvořeno / změněno: 26.10.2012 / 26.10.2012

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze