Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Informační technologie Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Závěrečný seminář projektu eCitizen II v Bruselu

seminář Brusel
Závěrečný seminář projektu eCitizen II se konal 16. října 2012 v Bruselu v prostorách Stálého zastoupení Finska v EU. Akce byla určena nejen partnerům projektu, ale i dalším zájemcům o problematiku eGovernmentu a eParticipace. Byly zde představeny výsledky projektových činností (Pan European Best Practice Manual eParticipace a systém Váš názor) a diskutovány vyhlídky pro další spolupráci.
 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

Seminář zahájil ředitel Finského Baltického Institutu Esa Kokkonen, který také účastníky celým seminářem provázel. Marit Lani z Information Pointu programu INTERREG IVC představila tento program a především informovala o prioritách a iniciativách pro následující plánovací období.

V rámci sekce věnované sociálním sítím a eGovernmentu vystoupilo několik odborníků ze zemí partnerů projektu - Linnar Viik (Profesor z Estonian ICT Colleege), Anders Colding-Jorgensen (Internetový psycholog a digitální podnikatel, Dánsko) a Ruben Niewenhuis (Inkubátor, Nizozemsko). Následovaly prezentace věnované přímo projektu eCitizen II - Hannes Astok představil hlavní výstupy projektu, technologické řešení systému Váš názor následně prezentoval Kamil Talavašek. Implementaci systému Váš názor pohledem politika komentoval Zdeněk Ryšavý (starosta městyse Okříšky). Na závěr semináře přednesly svoje příspěvky zástupkyně Evropské komise Carmen Ifrim a zástupkyně Evropského parlamentu Kristiina Ojuland.

V rámci posledního bloku byly diskutovány možné podoby další spolupráce, stejně jako možnosti financování z připravovaných EU fondů. Seminář byl účastníky hodnocen velmi kladně, stejně jako celková realizace projektu eCitizen II.

 

eCitizen II - Brusel 10/2012

 
Zodpovídá: Ing. Martina Rojková
Vytvořeno / změněno: 23.10.2012 / 23.10.2012
Informace vyžadují kontrolu

 

Cesta: Titulní stránka > Informační technologie

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze