Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Pirátská drakiáda Vysočiny: Pouštění draků dá zabrat

Pirátská drakiáda Vysočiny: Pouštění draků dá zabrat
Bohatou účast malých i velkých vodičů nejen papírových draků má na svém kontě sedmý ročník tradiční Drakiády na Skalce v Jihlavě, kterou pořádaly o víkendu Kraj Vysočina a občanské sdružení „Slunce“ s podporou společnosti Automotive Lighting Jihlava. Kromě nejhezčího vznášejícího se draka se ještě soutěžilo v duchu motta drakiády o nejpovedenějšího dračího piráta. Tím se stala pirátská vznášející loď, kterou s rodiči pouštěl Jakub Roubíček.
 

 
 

Sedmdesátku registrovaných malých majitelů různě náročných vznášejících se draků doprovázela velice početná skupina dospěláků – seřizovačů, lepičů, rozbíhačů, fanoušků, ale i utěšovatelů a hledačů – prostě rodičů a prarodičů. Diváci i aktivní drakovodiči navíc, stejně jako v minulosti, rozhodli o nejkrásnějším  draku Kraje Vysočina.  Jeho majitelem byl vyhlášen Dominik Kovář. Vítězství ho sice překvapilo, ale dárek v podobě „Bezpečného kufříku“ mu zvedl náladu.

 

Někteří měli draka vyrobeného podomácku, a tak se v jeden okamžik nad Jihlavou vznášely příšery i tradiční dlouhoocasé papírové placky. Někdo svého draka bohužel do oblak nedostal, spíše než vítr přálo totiž účastníkům sluníčko. Pořadatelé nakonec odměnili sladkostmi a dalšími drobnými dárky úplně všechny zúčastněné děti.

 

Zázemí a vyhledávané občerstvení bylo pro všechny připraveno v promostanu Kraje Vysočina, který byl pořízen z projektu podpořeného ROP Jihovýchod.

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 22.10.2012 / 22.10.2012

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze