Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Ředitel Krajského úřadu Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Setkání regionálních političek v Telči

Setkání regionálních političek v Telči
Ženy z Kraje Vysočina, které svoji profesní kariéru zaměřily na politiku a veřejnou službu, se dnes setkaly v Telči. V opravené budově Národního památkového ústavu byl pro přibližně 40 regionálních starostek, místostarostek a vedoucích odborů připraven celodenní program zaměřený mimo jiné na možnosti čerpání dotací z Fondu Vysočiny nebo na podporu při opravě kulturních památek. Setkání žen-političek obohatila také přednáška „Stavy a vztahy v životě političky“ známého psychiatra Jaroslava Maxmiliána Kašparů.
 

 
 

Jedním z aktuálních témat v souvislosti s volbami do krajského zastupitelstva bylo všeobecně malé zastoupení žen v politice. „Množství žen v politické sféře úzce souvisí se zastoupením žen na kandidátkách jednotlivých politických stran. Dokud ženy nebudou mít možnost ucházet se o přízeň voličů na volitelných místech, situace se nezlepší,“ řekla Marie Černá, místostarostka Třebíče a s nadsázkou dodala, že by nebylo na škodu, kdyby muži víc motivovali ženy k politickým ambicím.

 

V průběhu setkání byl vyhrazen prostor i na neformální diskuzi, předávání zkušeností a navazování nových kontaktů. „Mužský i ženský prvek by se měl vzájemně doplňovat a obohacovat. Pokud jeden z nich výrazně převažuje je to spíše ke škodě věci a to beze zbytku platí i o politice. Je důležité si uvědomit, že změnu máme všichni jen ve svých rukou," dodala Marie Kružíková, členka Rady Kraje Vysočina.

 

Setkání regionálních političek završila prohlídka telčského zámku.

 

 

 

Setkání regionálních političek v Telči

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 18.10.2012 / 18.10.2012

 

Cesta: Titulní stránka > Ředitel Krajského úřadu > Aktuální téma

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze