Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Zažít muzeum jinak aneb „Noc vědců 2012“ nejen pro vědce

Ilustrační foto
Stalo se už tradicí, že Muzeum Vysočiny Jihlava a Jihlavská astronomická společnost v druhé polovině září pořádají Noc vědců. Setkání slouží ke zviditelnění vědy, vědců a výsledků odborné badatelské práce. V tomto roce tato zajímavá celoevropská akce připadla na pátek 28. září 2012. Využijte svátečního volného dne a vydejte se do Muzea Vysočiny Jihlava.
 

 
 

Velkému zájmu ze strany veřejnosti se vždy těší fyzikální experimenty – letos budou mimo jiné k vidění i efektní ukázky Teslova transformátoru aneb blesky v obýváku, experiment s krasobruslařem, indiáni ve vakuu a další.

Pořadatelé dále nabízí zájemcům v Jihlavě možnost seznámit se s funkcí velkých astronomických dalekohledů, v případě příznivého počasí budou probíhat pozorování slunečních skvrn. A pro aktivní návštěvníky je připravena vědomostní soutěž tentokrát o dalekohled.

V podvečerních hodinách se bude konat přednáška Ing. Petra Dvořáka z Vysokého učení technického v Brně na téma nanotechnologie aneb jak si pohrát s atomy.

 

Po celý den budou mít příchozí také možnost seznámit se s institucemi, které na území Kraje Vysočina provádí výzkumnou činnost.

A protože se jedná o „noc“, akce bude pokračovat i ve večerních hodinách na bráně Matky Boží.

 

Podrobné informace o místech a časech konání jednotlivých akcí jsou uvedeny na přiloženém plakátu nebo je najdete i na webových stránkách muzea a Jihlavské astronomické společnosti. Vstup na všechny akce je zdarma.

 

  • Více informací Muzeum Vysočiny Jihlava
 

Odkazy

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 27.9.2012 / 27.9.2012

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina > Samospráva

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze