Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Reálné hospodaření Kraje Vysočina pokračuje v černých číslech

Reálné hospodaření Kraje Vysočina pokračuje v černých číslech
Rozpočet Kraje Vysočina na rok 2012 byl schválen jako vyrovnaný a nastavený v příjmech i výdajích na 100% roku 2011. Díky realistickému přístupu vedení kraje k přípravě rozpočtu, nastaveným úsporám a dosavadnímu plnění sdílených daní je reálné, že stejně jako v předchozích třech letech i letos hospodaření kraje skončí přebytkem.
 

 
 

Na účtech kraje je v tuto chvíli ještě rozpočtová rezerva více než 80 miliónů korun. Výběr na sdílených daních je vyšší o 211 miliónů než předpokládaný rozpočet.  Jde o částku, která je rozdílem mezi očekávanými a skutečnými příjmy ze sdílených daní, které byly kraji připsány od začátku roku, a to i přes negativní vývoj výběru u sdílené daně DPH (méně o téměř 110 mil korun než v roce 2011).  

 

Skutečné plnění daňových příjmů Kraje Vysočina za sledované období dosahuje už v září plných 82% plánovaných příjmů kraje a s ohledem na praxi předchozích let a dlouhodobé prognózy tedy není pravděpodobné, že by se kraj vinnou neočekávaného výpadku daňových příjmů dostal do červených čísel. „Jakékoli spekulace týkající se kondice rozpočtu Kraje Vysočina jsou zbytečné. Krajské vedení nemá potřebu vydávat více, než musí a neuváženými kroky zatěžovat budoucí rozpočty. Hospodaříme důsledně pouze s objemem peněz, který máme skutečně k dispozici, a proto nehrozí žádné propady a dluhy. Na fondu strategických rezerv předpokládáme zůstatek kolem 200 - 300 miliónů korun. Nové zastupitelstvo kraje bude tedy přebírat hospodaření v dobré kondici,“ uvedl Vladimír Novotný, náměstek hejtmana pro oblast financí.

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 25.9.2012 / 25.9.2012

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina > Samospráva

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze