Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Další studentka dostala možnost studovat v partnerském regionu

Další studentka dostala možnost studovat v partnerském regionu
Tereza Lacková, studentka jihlavského Gymnázia, je další středoškolačkou, kterou vyslal letos Kraj Vysočina na roční studijní stáž do francouzského partnerského regionu Champagne-Ardenne. Standardní výuku na gymnáziu Lycée Arago v Remeši absolvuje podle stejných učebních osnov jako její francouzští spolužáci.
 

 
 

Školní docházku v partnerském regionu zahájila Tereza už 1. září 2012 v rámci programu Jeden rok v Champagne-Ardenne. Program je garantován Krajem Vysočina ve spolupráci s Remešskou akademií (Académie de Reims). Spolupráce tohoto charakteru funguje od roku 2010 a každým rokem se podaří vyslat do Francie jednoho studenta ze střední školy na Vysočině.

 

Program je určen pro studenty ve věku 15 – 17 let, kteří se rozhodnou rozvinout a zlepšit své dovednosti ve francouzském jazyce, prohloubit své mezikulturní znalosti, seznámit se se  způsobem života Francouzů a prožít obohacující zkušenost. Jednou z podmínek je minimální znalost francouzského jazyka na úrovni A2, odhodlanost, samostatnost a jak morální, tak finanční podpora rodičů.

 

Studenti jsou do Programu vybíráni na základě výběrového řízení, které se koná každoročně v březnu. Více informací nebo konzultaci poskytne Martina Richtová Tomšů z oddělení vnějších vztahů Krajského úřadu Kraje Vysočina.

 

 

  • Martina Richtová Tomšů, odbor sekretariátu hejtmana

    Krajský úřad Kraje Vysočina

    tel.:724 650 265, e-mail: richtova.m@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 24.9.2012 / 24.9.2012

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina > Samospráva

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze