Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Sociální poradenství pomáhá lidem přestát krizové situace

Sociální poradenství pomáhá lidem přestát krizové situace
Čím dál více lidí se musí vypořádat s nepříznivou životní situací. Přestože jim osud nepřeje, mají se v těžkých chvílích na koho obrátit. Na sociálním odboru Krajského úřadu Kraje Vysočina totiž funguje základní sociální poradenství. Lidem, kteří se ocitli v těžké situaci, pomáhají zvrátit nepříznivý stav dva pracovníci.
 

 
 

„Kdokoliv se nás může, a to i anonymně zeptat na cokoliv z oblasti sociálních dávek nebo sociální pomoci. Cílem je, aby našli odpovědi na nelehké životné situace, které se mohou přihodit každému z nás,“ říká jeden z členů poradenského týmu Martin Jelínek.

 

„Velkým problémem současnosti je chudoba, která postihuje i lidi z Vysočiny. Podle zjištění občanských a sociálních poraden s obtížemi vycházelo s příjmem 65,4 procenta domácností, velké obtíže přitom přiznává okolo 8,2 procenta obyvatel,“ pojmenovává jeden z problémů rádní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí Petr Krčál.  Lidé, pokud se ocitli v nelehké situaci a cítí, že nedokáží vzdorovat svým problémům, by se tak podle radního neměli zdráhat kontaktu s pracovníky sociálního poradenství. 

 

„Lidem nejen poradí, poučí je, ale také jim zprostředkují potřebné kontakty,“ doplňuje radní Krčál.

 

S čím konkrétně se mohou lidé na pracovníky obrátit? Základní sociální poradenství v rámci sociálních služeb pokrývá několik oblastí. Základem je poskytování informací, které napomáhají řešit nepříznivou sociální situaci jedince. S tím se pojí sdělování informací o možnostech výběru druhu sociálních služeb a jiných formách pomoci. Většinou se jedná o dávky pomoci v hmotné nouzi a dávky sociální péče. Pracovníci sociálního poradenství dále disponují informacemi o základních právech a povinnostech osob a možnostech využívání běžně dostupných zdrojů, které zabraňují sociálnímu vyloučení či vzniku závislosti na sociální službě.

 

„Lidé se na nás mohou obrátit i v případě informací o možnostech podpory členů rodiny, která se spolupodílí na péči o osobu,“ doplňuje Jelínek.

 

Pracovníky sociálního poradenství je možné navštívit osobně v rámci konzultačních hodin, a to každou středu od 8:00 do 17:00 na adrese odboru sociálních věcí Tolstého 15, Jihlava.  Případně se na ně obrátit telefonicky, či e-mailem.

 

Kontakty jsou následující:

Mgr. Martin Jelínek, tel. 564 602 848, e-mail: jelinek.m@kr-vysocina.cz

JUDr. Dana Táborská, tel. 564 602 824, e-mail: taborska.d@kr-vysocina.cz

 

 

Marek Homolka, odbor sociálních věcí
Krajský úřad Kraje Vysočina
tel.: 564 602 813, e-mail: homolka.m@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 21.9.2012 / 21.9.2012

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina > Samospráva

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze