Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Národní výstava – Den českého strakatého skotu v Radešínské Svratce

Červenostrakatý skot
Začátek září patří na Vysočině tradičně oslavám strakatého skotu. Dvacátý ročník tradiční národní výstavy strakatého skotu hostila i tentokrát vysočinská Radešínská Svratka. Mezi významnými hosty se zahájení zúčastnil i hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek, který chovatelům červenostrakatého skotu popřál mnoho úspěchů v chovatelské činnosti.
 

 
 

Tato akce vznikla z iniciativy samotných chovatelů a regionálních sdružení chovatelů, kteří s příkladnou obětavostí věnují její přípravě a průběhu značné úsilí. „Vnímáme to jako výraz opravdového chovatelského cítění a hrdosti, jaký si zaslouží, v dnešním rádoby racionálně uvažujícím světě, hluboké uznání,“ uvedl Josef Matějek, radní Kraje Vysočina pro oblast zemědělství.

 

Na chovatelském setkání byla předvedena stovka špičkových zvířat českého strakatého plemene z celé země. Vítězství si odnesla dojnice z chovu ZOD Kámen na Pelhřimovsku. Podle údajů Českého statistického úřadu je na území Kraje Vysočina chováno více než 211 tisíc kusů skotu. V mezikrajském srovnání je Kraj Vysočina na druhém místě za Jihočeským krajem. Celkem je v České republice chováno vice jak 1 353 tisíc kusů skotu.

 

 
Zodpovídá: Ing. Radim Hošek
Vytvořeno / změněno: 10.9.2012 / 10.9.2012

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina > Samospráva

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze