Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Informační technologie Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Propagace projektu eCitizen II pokračovala na setkání v Telči

účastníci semináře
Projekt eCitizen II se dostává do finální fáze, která je zaměřená především na propagaci výstupů projektu - jedním z prostředků propagace byl i seminář určený nejen zástupcům krajů, měst a obcí, ale také odborné veřejnosti.
 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

Setkání se konalo ve středu 8.8.2012 v Telči - mezi účastníky akce byli nejen zástupci Kraje Vysočina a obcí Kraje Vysočina, ale i dalších krajů ČR, krajských příspěvkových organizací a odborných firem (celkem 90 účastníků). Seminář zahájil Petr Pavlinec (vedoucí odboru informatiky KrÚ Kraje Vysočina), následně účastníky přivítali Hana Müllerová (místostarostka Telče), Milan Kolář (organizátor probíhajících Prázdnin v Telči) a Petr Vejmělek (zástupce hlavního organizátora, firmy AutoCont CZ a.s.).

 

Mezi stěžejní témata akce patřilo budování metropolitních sítí založených na moderních technologiích (výstavba optických a bezdrátových sítí) a rozvoj elektronických služeb veřejné správy. V průběhu dne byly prezentovány zkušenosti se zaváděním nových technologií, kraje prezentovaly své projekty zaměřené na komunikační infrastrukturu a budování technologických center. Vzhledem k zájmu ze strany zdravotnických zařízení byl připraven zvláštní blok věnovaný problematice eHealth.

 

E-participace představuje prostředek a možnost, jak pomocí informačních technologií poskytnout občanům, nevládním organizacím a zainteresované veřejnosti příležitost podílet se na příjmání rozhodnutí, která se jich týkají. E-participace je novou výzvou pro orgány místní samosprávy nejen po stránce zvýšení transparentnosti rozhodování, ale i po stránce technologické. Občané nyní očekávající než jen zveřejnění přijatého rozhodnutí na webové stránce obce, jsou zvyklí používat internet a sociální media jako komunikační prostředí a očekávají využívání moderních elektronických komunikačních nástrojů i od veřejné správy.

 

Realizovaná propagace projektu eCitizen II:
- prezentace pracovní skupiny
- osobní konzultace
- propagační letáky
- informativní postery

 

eCitizen II - Telč 08/2012

 
Zodpovídá: Ing. Martina Rojková
Vytvořeno / změněno: 10.8.2012 / 10.8.2012
Informace vyžadují kontrolu

 

Cesta: Titulní stránka > Informační technologie

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze