Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu

Mobilní verze webu

IIHS 2012 ve Finsku zahájena

IIHS 2012 ve Finsku zahájena
O víkendu vyrazila třicetičlenná výprava z Vysočiny do finského města Tampere, kde letos probíhá druhý ročník česko-finské Mezinárodní hokejové školy (IIHS). Třiadvacet vybraných mladých hokejistů z Kraje Vysočina (ročník narození 1999) se zde bude se stejně starými finskými hráči celý týden zdokonalovat v hokejových dovednostech."Dorazili jsme v pořádku," hlásí jednatel Dukly Jihlava Bedřich Ščerban přímo ze země tísíce jezer. Mladíci mají za sebou už vstupní testy, poznali i město.
 

 
 

V pondělí dopoledne je čekal úvodní trénink na suchu a na ledě. Téměř padesátka mladých hokejistů a jedné dívky z Česka a Finska je rozdělena do dvou skupin, zatímco jedna skupina brázdí led hokejové haly, druhá využívá k suchému  tréninku sportoviště v okolí haly. Camp probíhá v duchu tradice, která byla založena loni v Jihlavě, takže hráči jsou promícháni v pětkách bez ohledu na národnost. „Zatím je zábavné sledovat, jak se kluci perou s komunikací. Žádné „nahraj“ zde nefunguje. Musí zvolit správnou řeč - angličtinu,“ popisuje s úsměvem první kontakty třináctiletých hokejistů z Česka a Finska jednatel Dukly Jihlava Bedřich Ščerban.

 

Zatímco dopoledne mají účastníci mezinárodního kempu na programu tréninky, odpoledne vždy sehrají modelový zápas.

 

O česko-finskou Mezinárodní hokejovou školu je na severu Evropy zájem. Hned první den ji navštívila významná osobnost. Hráče sledovala legenda finského hokeje brankář Jukka Tammi. Padesátiletý gólman pomohl týmu Suomi vybojovat v roce 1988 na zimní olympiádě v Calgary vůbec první olympijskou medaili (stříbro), další dva bronzy má ze ZOH v Lilehammeru a Nagana, účastnil se i sedmi mistrovství světa. Při své návštěvě IIHS se zajímal hlavně o práci šestice gólmanů. Během dopoledne za chlapci přišel i finský novinář. Někteří hráči tak poskytovali možná své první interview v životě.

 

 

  • Zpracováno z tiskových zpráv HC Dukla Jihlava, autor: Zdeněk Drla
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 31.7.2012 / 31.7.2012

 

Cesta: Titulní stránka > Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze