Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu

Mobilní verze webu

Výsledky elektronické aukce na nákup energií pro rok 2013

Výsledky elektronické aukce na nákup energií pro rok 2013
Stejně jako v minulých letech Kraj Vysočina v rámci vypsaných veřejných zakázek na dodávky zemního plynu a elektřiny provedl hodnocení podaných nabídek prostřednictvím elektronického aukčního kola tzv. e aukce. „Za účelem výběru nejvhodnější nabídky na dodávky energií pro rok 2013 došlo k centralizovanému zadání pro všechny příspěvkové organizace Kraje Vysočina,“ uvedl první náměstek hejtmana Vladimír Novotný. Jako nezbytný podklad pro obě veřejné zakázky byl zpracován energetický audit (zpracování provedeno poprvé vlastními silami kraje) a pouze provedení elektronické aukce bylo zadáno externí firmě.
 

 
 

Nabídku na dodávku elektrické energie do 373 odběrných míst předložilo celkem šest licencovaných obchodníků. Nejnižší nabídka před aukcí byla ve výši 55,9 milionu korun. Vítězná nabídka po aukci na rok 2013 činí 48,2 milionu korun. Celková úspora zajištěná provedením e-aukce tak činí 7,7 milionu korun tj. 13,8 %.

 

O možnost dodávat zemního plyn do 248 odběrných se ucházeli celkem čtyři licencovaní obchodníci. Nejnižší nabídka před aukcí činila 104,5 milionu korun. Vítězná nabídka po aukci na rok 2013 činí 85,5 milionu korun. Prostřednictvím e-aukce se tak nabízenou cenu podařilo snížit o 19 milionů korun tj. o 18,2 %.

 

„V porovnání s rokem 2012 dle vysoutěžených cen ušetří Kraj Vysočina za silovou elektřinu asi 6 milionů korun, u plynu naopak zaplatí o přibližně 60 tisíc korun více,“ doplnil náměstek Vladimír Novotný.

 

Rozhodnutí o výběru nejvhodnější nabídky vzešlé z e-aukce ještě musí potvrdit rada kraje na svém zasedání dne 14. 8. 2012.

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 31.7.2012 / 31.7.2012

 

Cesta: Titulní stránka > Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze