Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu

Mobilní verze webu

Hejtman Jiří Běhounek poděkoval zachráncům pěti lidských životů

Hejtman Jiří Běhounek poděkoval zachráncům pěti lidských životů
Místo: silnice II/112 u Telče v blízkosti rybníka Roštejn, čas: 24. července 2012, podvečer. Mladý řidič s plně obsazeným vozem dostává na silnici smyk, v plné rychlosti se odráží od stromu a vůz končí potopený v rybníku. Pěti cestujícím ve voze dva metry pod vodou jde o život. Pět různě těžce zraněných mělo dva vlastní strážné anděly – Irenu Drevňákovou a Romana Červenku, kteří za pomoci dalších ochotných lidí z auta zraněné vytáhli. Za mimořádně hrdinský čin poděkoval oběma zachráncům hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.
 

 
 

„Zachránit lidský život představuje obrovský kus vůle, zapření a solidarity. Je to popření pudu sebezáchovy, který přemůže potřeba pomoci a obrovská odvaha. To se nevidí každý den. Klobouk dolů před všemi, kteří u Telče pomáhali,“ uvedl hejtman Vysočiny Jiří Běhounek, který společně s členy rady kraje Liborem Jouklem a Petrem Krčálem zachránce přijali v sídle Kraje Vysočina.

 

Za záchranu lidského života budou Irena Drevňáková a Roman Červenka hejtmanem Kraje Vysočina navrženi na Záslužnou medaili Kraje Vysočina. Ta je každoročně udělována především členům složek Integrovaného záchranného systému kraje, ve skutečně výjimečných případech i jiným osobám.

 

 

 

Hejtman Jiří Běhounek poděkoval zachráncům pěti lidských životů

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 31.7.2012 / 31.7.2012

 

Cesta: Titulní stránka > Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze