Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Na cestě Evropou se Ital zastavil na Vysočině

Na cestě Evropou se Ital zastavil na Vysočině
Ital Gianluca Ratta se před jedenácti lety rozhodl projít pešky Evropu křížem krážem. V těchto dnech objevuje krásy Vysočiny a při této příležitosti se setkal také s hejtmanem Kraje Vysočina Jiřím Běhounkem. Muže, který už má na svém kontě více než 50 tisíc kilometrů a více než třicítku párů prošlapaných bot, doprovází jeho fenka Shira. „Když jsem otevřel atlas jako malý kluk, věděl jsem, že jednou tohle všechno budu chtít vidět na vlastní oči,“ vysvětluje Ratta.
 

 
 

Čtyřicetiletý muž usiluje o zapsání do Guinessovy knihy rekordů za nejdelší pěší cestu se psem. Ve svých osmadvaceti letech se rozhodl úplně změnit svůj život a doslova jít za svým snem. Opustil práci ve fabrice a vydal se nejenom do různých koutů své rodné Itálie, ale i do Švýcarska, Slovenska, Maďarska, Rakouska, Německa, Lichtenštejnska a Francie. Letos konečně zavítal i do Čech.

 

Ital se svým psem denně ujde vzdálenost od 20 do 40 km. V batohu si na zádech nese jen to nejnutnější, především oblečení na převlečení. Součástí jeho výbavy jsou mapy a GPS navigace, podle které se orientuje a plánuje si trasu. Do Jihlavy přišel z Jižních Čech. Stráví zde tři dny, které věnuje především odpočinku a nabírání nových sil na další cestu. Po Vysočině zamíří do Brna, posledního města v České republice, které má v plánu navštívit. Při setkání s hejtmanem Vysočiny Jiřím Běhounkem padlo i pozvání Gianluca pro prvního muže Vysočiny na absolvování společné túry směr Brno. Zda hejtman pozvání na pěší návštěvu svého kolegy Michala Haška v Brně přijme, není jisté. „Gianluca Ratta prochází Evropou s psím doprovodem a tuhle podmínku bohužel nesplňuji,“ nechal se slyšet hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

 

 

 

Na cestě Evropou se Ital zastavil na Vysočině

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 23.7.2012 / 23.7.2012

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze