Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu

Mobilní verze webu

Zástupci sociálních organizací předávali i sbírali zkušenosti na Slovensku a Ukrajině

Zástupci sociálních organizací předávali i sbírali zkušenosti na Slovensku a Ukrajině
Ředitelé a pracovníci krajských příspěvkových organizací ze sociální oblasti se v úterý 17. července vrátili z pracovní cesty po Slovensku a Zakarpatské oblasti Ukrajiny. V průběhu týdne navštívili několik zařízení sociálních služeb, kde se seznámili jak s chodem jednotlivých organizací, tak i se způsobem poskytování sociálních služeb nebo formou jejich financování.
 

 
 

V průběhu šesti dní se uskutečnily tři návštěvy na Slovensku a pět návštěv v zařízeních sociálních služeb na Ukrajině. „První zastávkou bylo zařízení ve slovenském Zavaru u Trnavy, kde je „Dom sociálnych služieb HUMANUM Zavar”, který je partnerským domovem našeho Domova Jeřabina Těchobuz,” uvedla Táňa Křížová z krajského odboru sociálních věcí. V Zakarpatí byl na programu cesty ústav sociální péče v Mukačevu a také návštěva domova pro seniory ve Vinohradivu, se kterým již v minulosti uzavřel partnerství Domov důchodců v Proseči u Pošné. Poslední den pobytu na Ukrajině strávili odborníci v ústavu sociální péče v Tjačevu, postaveného s přispěním Kraje Vysočina. Na zpáteční cestě se skupina zastavila ještě ve dvou domovech pro seniory v Bardejově.

 

Po celou dobu pobytu na Ukrajině účastníky doprovázel pracovník oblastní administrace, který společně s představiteli jednotlivých zařízení sociálních služeb trpělivě odpovídal na mnohé dotazy českých pracovníků sociálních služeb. Nejčastěji dotazy směřovaly na způsob financování sociálních služeb, počet uživatelů a pracovníků v jednotlivých organizacích, popis denních činností uživatelů služeb a řada dotazů se týkala terénních služeb na Ukrajině. Při závěrečném setkání s představiteli státní správy došlo i k navázání další spolupráce a pozvání zástupců z Ukrajiny do zařízení sociálních služeb na Vysočině.

 

„Další cesta na Ukrajinu bude spojena s předáním daru pro zařízení sociálních služeb v ukrajinském Vinohradivu. Tamní zařízení získá postele, které sice již přestaly sloužit v zařízení sociálních služeb na Vysočině, ale technický stav umožní jejich další využití v Zakarpatí,“ doplnila Táňa Křížová.

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 19.7.2012 / 19.7.2012

 

Cesta: Titulní stránka > Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze