Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu

Mobilní verze webu

Prázdné školní budovy zaplnily o prázdninách stavební firmy

oprava, ilustrační foto
Kraj Vysočina vyčlenil v letošním roce ze svého rozpočtu téměř 130 milionů korun na opravy a rekonstrukce ve svých školách a školských zařízeních. Částka je určena přibližně na 40 akcí. Většina stavebních prací se provádí v průběhu letních prázdnin, tak aby byl co nejméně omezen běžný provoz ve školách.
 

 
 

V průběhu letních měsíců bude dokončena například II. etapa rekonstrukce elektroinstalace Střední průmyslové školy v Jihlavě, navíc dojde i k výměně oken v nádvorní části budovy a úpravám sociálních zařízení u tělocvičny. Náklady se pohybují okolo 13 milionů korun.

 

 „Schválené finance jsou v tomto roce určeny zejména na rekonstrukce sociálních zařízení a střech,“ řekl náměstek hejtmana pro oblast majetku Libor Joukl.  Nového sociálního zařízení se dočkají například žáci gymnázia v Havlíčkově Brodě nebo také na Střední průmyslové škole v Třebíči. Na humpoleckém gymnáziu, střední technické škole a gymnáziu ve Žďáru nad Sázavou nebo na velkomeziříčském gymnáziu projdou úpravou střechy a střešní konstrukce.

 

Na přelomu června a července byly dokončeny úpravy venkovního hřiště patřícího ke Gymnáziu Vincence Makovského v Novém Městě na Moravě. „Novoměstské sportovní gymnázium postrádalo odpovídající venkovní zázemí pro trénink kolektivních sportů a stávající plochy byly v nevyhovujícím stavu. Na základě požadavku školy bylo původní hřiště rozšířeno o dvě samostatná hřiště pro míčové hry s umělým povrchem,“ doplnil náměstek Joukl. Opravy si vyžádaly téměř 3,2 milionu korun.

 

Kraj Vysočina zřizuje 79 škol a školských zařízení.  „Kromě peněz připravených na opravy a rekonstrukce ve školních budovách je na větší investiční akce ve školství schváleno pro tento rok dalších 115 milionů korun,“ uvedl na závěr Libor Joukl.

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 19.7.2012 / 19.7.2012

 

Cesta: Titulní stránka > Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze