Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu

Mobilní verze webu

V pátek začne na Vysočině tradiční kosení luk

V pátek začne na Vysočině tradiční kosení luk
Dobrovolníci z různých koutů Česka se v pátek 20. července sejdou v Centru ekologické výchovy Chaloupky u Nové Brtnice, aby během následujícího týdne ručně pokosili chráněná i nechráněná přírodně cenná území. Úpravy se dočkají mimo jiné i dvě louky s výskytem vzácných orchidejí.
 

 
 

Přírodní rezervace Na Podlesích u Hrutova a přírodní památka Urbánkův palouk u Nové Brtnice se rozkládají na ploše téměř tři hektary a lze je posekat pouze kosami, poté následuje ruční shrabání a odvoz sena.

 

Pro dobrovolníky je zajištěno ubytování i strava. „Zázemí pro sekáče jsme našli v bývalé Zašovické škole, pro všechny je zajištěna strava včetně ochutnávky domácích dobrot z naší farmy. Kromě toho všem poskytujeme příspěvek na dopravu,“ uvedl za organizátory akce Václav Křivan a doplnil, že tradiční kosení luk se pořádá již téměř 30 let. Povinnou výbavou je vlastní spacák, holínky, repelent. Zájemci o tento nevšední zážitek najdou bližší informace na www.chaloupky.cz

 

Kraj Vysočina věnuje na péči o zvláště chráněná území ročně 4 milióny korun. Pečuje celkem o 119  zvláště chráněných území, z toho v 61 jsou právě orchideje předmětem ochrany. Na Vysočině bylo doposud nalezeno 25 druhů orchidejí. Velmi bohatým územím na výskyt orchidejí je oblast Svratecké hornatiny.

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 18.7.2012 / 18.7.2012

 

Cesta: Titulní stránka > Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze