Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Zdravotnický portál Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Pátý ročník soutěže „Bezpečná nemocnice“

Bezpečná nemocnice
Tradiční odborná aktivita Kraje Vysočina „Bezpečná nemocnice“ vstupuje letos do svého pátého ročníku. Od 1. července do 31. října bude možné zasílat přihlášky a účastí v soutěži upozornit odbornou veřejnost na projekty i na projektové záměry v nemocničních zařízeních, které zvyšují bezpečnost zdravotní péče. „Jedná se o celostátní soutěž, která je zaměřena na lůžková zdravotnická zařízení se sídlem na území ČR,“ uvedl Jiří Běhounek, hejtman Kraje Vysočina s tím, že vítězové z každé sekce se mohou těšit kromě ocenění z rukou hejtmana kraje i na finanční příspěvek na odborné vzdělávání od společnosti Johnson & Johnson s. r. o. ve výši 100 tisíc korun. Jeden ze spolupracujících subjektů, společnost Johnson & Johnson s. r. o., vnímá soutěž jako velmi přínosnou a od 5. ročníku soutěže navýšila celkovou částku určenou na vzdělávání na celkem 200 tisíc korun.
 

 
 

První ročník celostátní soutěže byl vyhlášen v září 2008. Od tohoto roku je do soutěže přihlašováno stále více projektů. Od roku 2010 je možné přihlašovat projekty do dvou sekcí, a to technicko-provozní a ošetřovatelsko-medicínské. Do loňského ročníku celostátní soutěže bylo přihlášeno celkem 17 projektů, z nichž hodnotící komise ocenila v každé sekci ten nejlepší. Vítězné projekty jsou tradičně prezentovány na celostátní konferenci „Dny bezpečí“, která je organizována paralelně v lednu.

 

Přehled vítězů soutěže Bezpečná nemocnice:

 

2008 – 1. ročník

„Zvyšování bezpečnosti zdravotnického zařízení na základě systémového řízení rizik“ - Fakultní nemocnice Ostrava

 

2009 – 2. ročník

„Bezpečí pacientů souvisí s bezpečím zdravotníků“ – Svitavská nemocnice, a.s

 

2010 – 3. ročník

„Bezpečnostní pás – prevence pádu pacienta“ – Nemocnice Havlíčkův Brod, příspěvková organizace

 

2011 –  4. ročník

„Elektronické sledování povinností zaměstnanců“ – Všeobecná fakultní nemocnice v Praze

 

Partnery ankety jsou Spojená akreditační komise, o. p. s., Johnson & Johnson s.r.o., Project HOPE – Česká republika, o. p. s., a Česká asociace sester, o. s.

 

 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 26.6.2012 / 26.6.2012

 

Cesta: Titulní stránka > Zdravotnický portál Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies