Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Areál letního tábora v Mladých Bříštích ovládli mladí záchranáři

Soutěž mladých zdravotníků Mladá Bříště 2012
Nedaleko Humpolce se ve středu a čtvrtek tohoto týdne utkali studenti středních zdravotnických škol nejen z České republiky, ale i z Německa, Norska a také z partnerských regionů Kraje Vysočina - Nitranského samosprávného kraje a Dolního Rakouska. V areálu letního tábora Zálesí u Mladých Bříšť připravili pedagogové i studenti Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické v Jihlavě již osmnáctý ročník soutěže v poskytování první pomoci. Dvoudenní soutěže se zúčastnilo 34 družstev. Čtyřčlenné týmy předvedly znalosti při ošetřování různě komplikovaných poranění. K vidění byla například péče o raněné při srážce traktoru a motocyklu nebo pomoc raněným horolezcům. Na reálně nalíčeným figurantům poskytovanou péči pozorně dohlíželi odborní rozhodčí z řad záchranářů Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina.
 

 
 

„Celou naši soutěž připravujeme tak, aby mladí zdravotníci museli improvizovat a uměli si pak obratně poradit i v mimořádných situacích reálného života. Přínosem je i společné setkání a výměna zkušeností studentů a pedagogů. Účast zahraničních hostů je navíc příležitostí ke zdokonalování se v komunikaci v cizím jazyce,“ shrnula soutěž Marie Říhová, ředitelka zdravotnické školy v Jihlavě.

 

S celkovým počtem 144 bodů se na prvním místě umístilo družstvo domácích ze zdravotnické školy v Jihlavě. Se ztrátou 4 bodů obsadilo druhé místo družstvo z Kolína a na třetím místě se 134 body stanuli studenti zdravotnické školy ze Zlína. V soutěžích tohoto typu však platí dvojnásob, že není důležité vyhrát, ale zúčastnit se. Na závěr byl k vidění i záchranářský vrtulník společnosti Alfa-Helicopter, který společně s profesionály krajské záchrany výborně doplnil atmosféru soutěže.

 

 

Soutěž mladých zdravotníků

 
Zodpovídá: Ing. Radim Hošek
Vytvořeno / změněno: 21.6.2012 / 21.6.2012

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze