Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Vysočina připravila pro turisty nové pohlednice

Vysočina připravila pro turisty nové pohlednice
Sérii třinácti nových pohlednic vydal v těchto dnech Kraj Vysočina. Hlavními motivy jsou historická centra pěti největších měst kraje, památky zapsané v Seznamu světového dědictví UNESCO, vybrané hrady a zámky na Vysočině a rovněž některá zvláště chráněná území, charakteristická pro kraj. Jedna pohlednice odkazuje i na tradiční sportovní aktivity, které jsou Vysočině vlastní. Autorem všech použitých fotografiích je Vladimír Kunc, havlíčkobrodský fotograf. „Dlouhodobě se věnuje propagaci Vysočiny a i díky jeho rozsáhlému archivu krásných fotografií, které mnozí znají z autorských publikací, kalendářů nebo výstav, se ve velice krátké době podařilo připravit sběratelsky hodnotnou edici. Ta bude i v jednotlivých kusech návštěvníkům Vysočiny k dispozici po celém regionu v rámci prázdninových aktivit Kraje Vysočina,“ řekl Ladislav Seidl z krajského oddělení vnějších vztahů.
 

 
 

Nový soubor  pohlednic Kraje Vysočina nahradí do současné doby využívané materiály stejného typu, které s motivy čtvero ročních období zvaly za zábavou na Vysočině. Původně se měl počet nových typů pohlednic zastavit na osmi námětech. Nebylo spravedlivé některá velice zajímavě nafocená témata opustit, a tak se edice o tři náměty rozrostla,“ upřesnil Ladislav Seidl.

 

K veřejnosti se pohlednice dostanou na všech místech, kde se v hlavní letní sezoně Kraj Vysočina prezentuje v propagačním nafukovacím stanu. Nejbližší možností je již tato sobota 9. června 2012 v Pelhřimově, během tradičního festivalu Pelhřimov – město rekordů. Dalšími jsou zahajovací koncert Mezinárodního hudebního festivalu Petra Dvorského v Jaroměřicích nad Rokytnou dne 4. srpna, celorepublikové finále seriálu závodů ve všestrannosti a spřežení Zlatá podkova v Humpolci dne 26.  srpna nebo závěrečný koncert letošního projektu „Vysočina fandí kultuře“ na jihlavském náměstí 7. září.  Kromě uvedených akcí mohou pohlednice v omezeném množství získat zájemci i v sídle Kraje Vysočina v Jihlavě na recepci krajského úřadu v Žižkově ulici 57.

 

 

 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 7.6.2012 / 7.6.2012

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina > Samospráva

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze