Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Zdravotnický portál Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Mladí zdravotníci soutěžili v Pelhřimově

soutěž mladých zdravotníků
Pod záštitou hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka se v Pelhřimově v rámci krajského kola soutěže Hlídek mladých zdravotníků utkali žáci základních škol Kraje Vysočina. Pořadatelé z Oblastního spolku Českého červeného kříže za přispění mnoha dobrovolníků připravili pro postupující vítěze okresních kol celkem pět stanovišť, na kterých měla soutěžící družstva možnost měřit síly v praktickém využití znalostí první pomoci při ošetřovaní nejrůznějších poranění. Na figurantům poskytovanou péči bedlivě dohlíželi odborní rozhodčí z řad záchranářů Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina.
 

 
 

V kategorii mladších žáků (1. stupeň základních) zvítězili místní, družstvo z Pelhřimova. Mezi staršími žáky (2. stupeň základních škol a víceletá gymnázia) byli nejlepší mladí zdravotníci ze Žďáru nad Sázavou. „Znalosti laické první pomoci, schopnosti a ochota ji poskytovat jsou trvale aktuálním problémem naší společnosti. Proto mě velmi těší, že můžeme finančně podporovat nejen soutěže tohoto typu, ale i každoročně probíhajícím projektem První pomoc do škol téměř plošnou výuku v našem kraji. Znalost první pomoci má být součástí vzdělání každého člověka,“ míní Jiří Běhounek, hejtman Kraje Vysočina.

 

Povinnost poskytnutí první pomoci ukládá zákon. Je však jasné, že pouhou zákonnou sankcí nelze úroveň znalostí první pomoci zvýšit. Proto velký kus záslužné práce odvání skupiny a spolky Českého červeného kříže, které se dlouhodobě a systematicky věnují mládeži. Soutěže hlídek mladých zdravotníků jsou jednou z forem motivace k získání znalostí, které mohou zachránit život. Jsou koncipovány tak, aby děti musely improvizovat a uměly si poradit i v mimořádných situacích reálného života.

 

 

Mladí zdravotníci soutěžili v Pelhřimově

Zodpovídá: Ing. Radim Hošek
Vytvořeno / změněno: 6.6.2012 / 6.6.2012

 

Cesta: Titulní stránka > Zdravotnický portál Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies