Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Univerzita třetího věku zahájí nový ročník v Pelhřimově

Zájemci o studium na vysoké škole v rámci Univerzity třetího věku mají další možnost tohoto vzdělávání hned ve dvou domovech pro seniory na Vysočině. Ve Velkém Meziříčí bude od září pokračovat již druhý ročník kurzu o Zdravém životním stylu seniorů a nově se od září otevře i další kurz s podobným obsahem v Domově pro seniory Pelhřimov. Výuka pro zvídavé seniory bude zajištěna lektory Vysoké školy polytechnické Jihlava za organizační pomoci Kraje Vysočina.
 

 
 

V rámci pilotního ročníku měli zájemci z Pelhřimova a okolí možnost vyzkoušet si tento druh vzdělávání na šesti přednáškách a od září se potom rozběhne oficiální výuka. Unikátnost tohoto projektu spočívá v tom, že je určen nejen pro seniorskou veřejnost, ale i pro uživatele domovů pro seniory a osoby se zdravotním postižením, protože tito lidé nemají dostatek příležitostí k tomuto druhu vzdělávání.

 

Studium bude zahájeno 12. září 2012 a bude rozděleno do dvou semestrů, s výukou vždy ve středu jednou za 14 dní. V případě zájmu studentů budou pokračovat navazující dva semestry v dalším akademickém roce. Výuka bude probíhat v prostorách Domova pro seniory Pelhřimov a zájemci o studium získají bližší informace a přihlášky ke studiu na webových stránkách Vysoké školy polytechnické Jihlava, Kraje Vysočina i Domova pro seniory Pelhřimov. Termín pro odevzdání přihlášek je 16. července 2012 na adrese uvedené na přihlášce. (přihláška je připojena pod tiskovou zprávou)

 

Vysoká škola polytechnická Jihlava společně s odborem sociálních věcí Krajského úřadu Kraje Vysočina a za vydatné pomoci Domova pro seniory Pelhřimov připravili pro seniory nad 50 let nový vzdělávací cyklus s názvem „Zdravý životní styl I.“ Jeho součástí budou přednášky na téma: Poetické myšlení, Pohyb a cvičení v seniorském věku, Stravovací návyky seniorů, Psychosomatická terapie, Paměť a životospráva, Duševní hygiena, Mezilidské vztahy a řadu dalších zajímavých témat.

 

Srdečně zveme všechny seniory k účasti na Univerzitě třetího věku v Pelhřimově a přejeme jim nejen nové poznatky, ale i možnost potkávání a seznámení se svými vrstevníky.

 

  • Táňa Křížová, odbor sociálních věcí
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: krizova.t@kr-vysocina.cz, telefon: 724 650 136
 

Odkazy

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 6.6.2012 / 6.6.2012

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina > Samospráva

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze