Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Na prosazování rovných šancí pro muže a ženy nejvíc dbá krajský úřad na Vysočině

Cena Půl na půl
V soutěži o nejlepší úřad v prosazování rovných příležitostí Půl na Půl zvítězil letos stejně jako loni Krajský úřad Kraje Vysočina. Výsledky šestého ročníku soutěže, kterou pořádá ministerstvo vnitra spolu se společností Gender Studies, včera organizátoři vyhlásili v Praze na konferenci o rovných příležitostech. „Snažíme se pro zaměstnance a zaměstnankyně, obyvatele a obyvatelky vytvářet takové životní podmínky, které neomezují jejich práva a osobní svobody. Uplatňováním zásad rovných příležitostí přispíváme k tomu, aby existovaly pokud možno stejné možnosti a platila shodná pravidla pro všechny. Zlepšujeme pracovní a životní podmínky a možnosti tak, aby umožňovaly slaďovat osobní a pracovní život,“ uvedl Zdeněk Kadlec, ředitel Krajského úřadu Kraje Vysočina.
 

 
 

Úřady mají stále více snahu prosazovat rovné příležitosti. Protože se každoročně rozšiřuje se i hodnotící dotazník a přibývá kritérií, která se hodnotí. Důkazem o posunu hodnot této soutěže je podle organizátorů právě krajský úřad na Vysočině, který zvítězil už loni. Zatímco v minulém roce měl 78 bodů, nyní jich prý dostal 104. Maximálně je nyní možné získat kolem 120 bodů. Za Vysočinou skončily jihomoravský krajský úřad a pražský magistrát. Mezi městskými úřady po roce znovu zabodovala radnice Prahy 18 - Letňan. Mezi menšími městy zvítězila stejně jako loni radnice ve Studénce. Z malých obcí byla nejlepší Telnice u Brna.

 

Cílem soutěže s oficiálním názvem „Půl na půl“ je podpořit prosazování rovných příležitostí ve veřejné správě. Úřady by měly rovnost šancí dodržovat nejen u lidí, kteří v nich pracují, ale i u těch, kteří využívají jejich služeb. Letošní ročník se zaměřil na slaďování práce a rodiny. „V případě ocenění Krajského úřadu Kraje Vysočina byly vyzvednuty právě aktivity nově zavedené do praxe úřadu, zejména aktuálně realizovaná setkání pro zaměstnance a zaměstnankyně kraje s klinickým psychologem zaměřená na nahlédnutí na téma „Hranice mezi osobním a profesním životem“. Kladou si za cíl uvědomění si předělů mezi osobním a profesním životem zaměstnance, resp. co je nutné udělat pro to, abychom měli svou práci stále rádi a nevyhořeli. Dále realizace projektu „Žijeme a pracujeme na Vysočině“, který se zabývá možností implementace podpory slaďování pracovního a rodinného života do personální strategie příspěvkových organizací Kraje Vysočina a projektu „Rovnost šancí na Vysočině“, jehož cílem je vytvořit tematickou síť aktérů působících v oblasti zaměstnanosti a slaďování pracovního a rodinného života, a to prostřednictvím pracovních skupin, seminářů, kulatých stolů a podobně,“ informoval Kadlec.

 

  • Ivana Hanáková-Kosourová, oddělení řízení lidských zdrojů
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: 564 602 107
 

Půl na půl

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 6.6.2012 / 6.6.2012

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina > Samospráva

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze