Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Den otevřených dveří sídla Kraje Vysočina: Aktivní stárnutí a mezigenerační solidarita

Den otevřených dveří 2009
Kraj Vysočina připravil na čtvrtek 7. června 2012 tradiční Den otevřených dveří. Desátý ročník této již tradiční akce má v podtitulu aktivní stárnutí a mezigenerační solidaritu. „Nejde o nic záhadného. Celodenní program bude postaven tak, aby byl atraktivní jak pro teenegery, tak pro seniory. Obě věkové skupiny tak budou moci strávit aktivní den pohromadě a naším cílem je dokázat, že věk není překážkou prakticky pro žádnou společnou aktivitu,“ uvedl Jiří Běhounek, hejtman Kraje Vysočina. Dnem otevřených dveří, který letos spojí dvě hraniční generace, provede hosty Milan Řezníček. Chybět nebude ani narozeninový dort – bude velký a na každého se dostane.
 

 
 

Rok 2012 byl vyhlášen Evropským rokem aktivního stárnutí a mezigenerační solidarity. Také vedení kraje má zájem podpořit prostředí vhodné i pro starší lidi a hledat možnosti, jak lidem umožnit zůstat aktivními i ve vyšším věku. „Je třeba veřejně stále připomínat, že i lidé po šedesátce jsou aktivní a společnosti nabízejí své cenné dovednosti a zkušenosti, které mohou být pro mladé velkým přínosem,“ upozorňuje Petr Krčál, radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí.

 

Den otevřených dveří sídla Kraje Vysočina v Jihlavě se bude konat ve čtvrtek 7. června 2012 od 9:30 do 15:00 hodin na adrese Žižkova ulice 57. V průběhu celého dne si budou návštěvníci moci zahrát, zatančit si, zacvičit si, potrénovat paměť, vyrobit si vlastnoruční dárek, ochutnat vysočinské dobroty, projet se elektromobilem, unavit se na skákacím hradu a zúčastnit se mnoha dalších aktivit. Dnem otevřených dveří a řadou soutěží provede přítomné moderátor Milan Řezníček s promotýmem Kraje Vysočina. Celodenní program obohatí živá hudba a návštěvníci si mohou dopoledne poslechnout skupinu Pohoda ze Žďáru nad Sázavou a odpoledne skupinu Mix Tábor.

 

V rámci Dne otevřených dveří jsou zajištěny organizované prohlídky sídla se zajímavým výkladem, vystoupení taneční skupiny se Zumbou a po 14:30 hodině i krájení narozeninového dortu.

 

  • tisk@kr-vysocina.cz
 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 5.6.2012 / 5.6.2012

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina > Samospráva

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze