Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Dnes začínají Sportovní hry mentálně postižených na Vysočině

Ilustrační foto
Domovy pro osoby se zdravotním postižením Kraje Vysočina, Olomouckého kraje a Jižní Moravy vyslaly do Zubří u Nového Města na Moravě své zástupce na 37. Sportovní hry pro mentálně postiženou mládež. Pořadatelskou štafetu v letošním roce nese Ústav sociální péče Křižanov. Už dnes čeká na 159 účastníků z jedenácti zařízení slavnostní zahajovací ceremoniál s vyvěšením speciální olympijské vlajky, za zvuků originální hymny sportovních her složí sportovci přísahu. „Barvy Kraje Vysočina budou po celý sportovní týden hájit klienti ÚSP Křižanov a ÚSP Těchobuz. Letošního ročníku sportovních her se účastní i hosté z partnerského regionu Zakarpatské oblasti Ukrajiny,“ informoval Petr Krčál, radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí.
 

 
 

Vedle klasických olympijských disciplín jako jsou běhy, skoky, hody se tradičně soutěží i v bocca nebo závodivých hrách pro více postižené sportovce. Vyhlášení vítězů v jednotlivých sportech je na programu každé ráno. Mimo tradiční disciplíny je do programu zařazena i turistika nebo orientační závod.

 

Cílem pořádání takto zaměřených aktivit je podle organizátorky Ludmily Hájkové z křižanovského ústavu stálý rozvoj myšlení a pohyblivosti klientů. Ti se na hry připravují pod dohledem sociálních pracovníků celý rok. „V tomto případě skutečně platí, že není důležité vyhrát, ale zúčastnit se a možná ještě najít nové přátele z různých ústavů,“ doplnila Táňa Křížová z krajského odboru sociálních věcí.

 

  • Ludmila Hájková
    ÚSP Křižanov
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 4.6.2012 / 4.6.2012

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina > Samospráva

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze