Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

„MY TŘÍDÍME NEJLÉPE “ – průběžné výsledky po polovině soutěže obcí

„MY TŘÍDÍME NEJLÉPE “ – průběžné výsledky po polovině soutěže obcí
Aktivní účast v systému odděleného sběru využitelných složek komunálního odpadu všech obcí zapojených do systému Ekokom hodnotí soutěž obcí. Realizátorem soutěže je Agentura Dobrý den z Pelhřimova. Průběžné výsledky jsou zveřejněny na internetových stránkách www.dobryden.cz, spolu s přehledy minulých ročníků soutěží.
 

 
 

„Kritéria hlavní soutěže posuzují množství vytříděného odpadu a zároveň hodnotí zaplněnost sběrných nádob ve vztahu k objemu nádob a četnosti svozu (tzv. efektivita sledované komodity). Soutěž ověří, jak je využívána sběrná síť obcí, zda se nádoby nevyvážejí poloprázdné nebo zda přeplněnost nádob nevyžaduje změnit intenzitu svozu či počet/objem nádob,“ uvedl k zacílení soutěže Zdeněk Ryšavý, radní Kraje Vysočina pro životní prostředí.

Obce zůstávají pro účely soutěže rozděleny do čtyř velikostních kategorií a podkladem pro hodnocení budou opět data ze čtvrtletních výkazů zasílaných společnosti EKO-KOM a.s. za období IV. 2011, I – III. 2012. Vedlejší soutěž sleduje poměr mezi množstvím vytříděných využitelných složek odpadu (bez kovů) a množstvím směsného KO za celé období soutěže. Doplňkové soutěže hodnotí zpětný odběr elektrozařízení. Vítězové hlavní (1. – 3. místo) a vedlejší (1. místo) soutěže ve všech kategoriích získají na slavnostním ukončení soutěže obcí od kraje finanční dar, alokovaná částka činí 600 tisíc korun, stejně jako pro minulý ročník soutěže. Doplňkové soutěže financují společnosti ASEKOL s. r. o. a ELEKTROWIN, a.s.

Všem obcím přejeme v jednotlivých dílčích soutěžích hodně úspěchů a děkujeme za přínos k ochraně životního prostředí prostřednictvím třídění komunálních odpadů.

Má to smysl. Třiďte odpad!

 

 

 

 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 1.6.2012 / 1.6.2012

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina > Samospráva

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze