Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Vítězslav Schrek - hejtman Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Nemocnice v Novém Městě na Moravě získala statut Iktového centra

Nemocnice v Novém Městě na Moravě získala statut Iktového centra
Rozhodnutím ministerstva zdravotnictví byl od začátku května udělen krajské Nemocnici Nové Město na Moravě na statut Iktového centra, které výrazně pomůže pacientům s iktem, neboli cévní mozkovou příhodou, lidově nazývanou mrtvice. Novoměstská nemocnice je tak v regionu druhým zdravotnickým zařízením vedle Nemocnice Jihlava, kam bude soustředěno specializované poskytování zdravotní péče nemocným postiženým akutní cévní mozkovou příhodou.
 

 
 

„Tento statut máme přidělen do konce roku 2013. Aby nám byl poté prodloužen, musíme naplnit další z mnoha podmínek fungování centra - zřízení urgentního příjmu, navýšení počtu JIP lůžek, zřízení lůžkového oddělení včasné rehabilitace a navýšení počtu fyzioterapeutů a ergoterapeutů,“ uvedla ředitelka nemocnice Věra Palečková.

„Hlavním přínosem zřízení iktového centra je zejména zkvalitnění péče o pacienty s akutní cévní mozkovou příhodou, snížení úmrtnosti a zmírnění následné invalidity, neboť cévní mozková příhoda je onemocnění s možným trvalým funkčním deficitem a významně zasahující do života nemocného i celé jeho rodiny,“ vysvětluje důležitost zřízení centra primářka neurologického oddělení Květoslava Tatíčková.

 

Iktus je po srdečním infarktu druhou nejčastější příčinou úmrtí v České republice.

 

  • Zdroj: Nemocnice Nové Město na Moravě, p. o.
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 30.5.2012 / 30.5.2012

 

Cesta: Titulní stránka > Vítězslav Schrek - hejtman Kraje Vysočina > Tiskové zprávy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies