Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Vítězslav Schrek - hejtman Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Atraktivní program Muzejní a galerijní noci 2012 přilákal stovky lidí

Atraktivní program Muzejní a galerijní noci 2012 přilákal stovky lidí
Více než 660 zájemců zaujal program Muzea Vysočiny Jihlava, který se odehrál v prostorách obou domů na Masarykově náměstí 25. května 2012. Pro návštěvníky byly připraveny nejen zajímavé přednášky, ale i beseda se známou umělkyní Sárou Saudkovou. Současnou výstavu „ Archeologie – historie – periferie“ doplňovala živá vystoupení. K vidění tak bylo odívání z doby osídlování Vysočiny, ukázky textilních řemesel a středověké hry. Oblastní galerii Vysočiny navštívilo celkem 427 lidí, téměř dvě třetiny z nich navštívilo hlavní budovu, kde je v současné době nainstalována výstava Zamlčená moderna. Kromě komentované prohlídky této výstavy si někteří zájemci nenechali ujít ani tvůrčí dílnu, ve které bylo možné se nechat inspirovat malířem Julesem Pascinem, autorem malby, která se stala ústředním obrazem výstavy, nebo také módní přehlídkou s podkresem moderny. V budově galerie v Komenského ulici byla otevřena nová výstava „Oklamem smrť, prehltnem noc“ autorů Gerboce, Petrboka, Pitína.
 

 
 

Muzeum i galerie zorganizovaly v rámci noci rovněž několik koncertů různých žánrů od středověké hudby, přes hudbu lidovou. Dalších zhruba 140 lidí navštívilo jihlavské podzemí, stovka zájemců pozorovalo jasnou noční oblohu na bráně Matky Boží. Několik fanoušků kultury navštívilo i Rodný dům Josefa Hoffmanna v Brtnici, otevřeno měl i Dům Gustava Mahlera a vyhlídková věž kostele sv. Jakuba Většího. Muzejní a galerijní noc 2012 v Jihlavě zakončila na Masarykově náměstí ohňová show.

 

Všichni, komu je kultura v nejširším slova smyslu blízká, se mohou těšit na další muzejní a galerijní noci v Havlíčkově Brodě a Novém Městě na Moravě, které jsou připraveny na 1. červen 2012. Muzejní a galerijní noci 2012 se uskutečňují v rámci projektu Porta Culturae, který je podpořen Evropskou unií z programu Evropská územní spolupráce Rakousko – Česká republika 2007-2013. Do tohoto projektu jsou zapojeni kromě Dolního Rakouska a Vysočiny také kraje Jihočeský a Jihomoravský. Více se o tomto zajímavém projektu z oblasti kultury můžete dočíst na www.vysocina-kultura.cz

 

 

Atraktivní program Muzejní a galerijní noci 2012 přilákal stovky lidí

Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 28.5.2012 / 28.5.2012

 

Cesta: Titulní stránka > Vítězslav Schrek - hejtman Kraje Vysočina > Tiskové zprávy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies