Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Zdravotnický portál Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Ministr zdravotnictví Leoš Heger navštívil krajské nemocnice v Pelhřimově a Novém Městě na Moravě

Ministr zdravotnictví Leoš Heger navštívil krajské nemocnice v Pelhřimově a Novém Městě na Moravě
Ministr zdravotnictví Leoš Heger navštívil v minulém týdnu Nemocnici Pelhřimov a Nemocnici Nové Město na Moravě. V obou krajských zařízeních se zajímal především o investice do nových pavilonů a moderních přístrojů v souvislosti s ekonomikou provozů a návratností vložených prostředků. V přítomnosti Jiřího Běhounka, hejtmana Kraje Vysočina přišla řeč i na platby zdravotních pojišťoven, na spolupráci krajských nemocnic se specializovanými vyššími pracovišti a také na rozporuplné dopady zdravotních novinek do praxe.
 

 
 

Návštěva ministra zdravotnictví Leoše Hegera na Vysočině se neobešla bez setkání s lékaři nemocnic. Konfrontace s lidmi z terénu nebyla nikterak vyhrocená a ani v případě dotazů týkajících se naplnění Memoranda o zvýšení platů lékařů padla ze strany ministra odpověď. „Memorandum bylo podepisováno v době, kdy nikdo nepředpokládal tak nepříznivý ekonomický vývoj veřejných financí. Nikdo ze signatářů Memoranda nepočítal s tím, že budou budoucí podmínky pro jeho naplnění tak horší,“ uvedl Leoš Heger. K dalším dotazům týkajícím se spravedlivé jednotné sazby za úkony ve všech typech nemocnic padla konkrétnější odpověď. Podle ministra zdravotnictví se se změnou počítá už do tří až čtyř let. Mírné uklidnění vnesla mezi osazenstvo besedy odpověď na limity rozhodující o „bytí a nebytí“ regionálních porodnic. Limit 500 porodů na porodnici, který navrhují zdravotní pojišťovny je podle ministra zdravotnictví rozumný, je však jen a pouze na vedení nemocnice, zda si při nižším počtu porodů poradí s ekonomikou provozu těchto oddělení.

Ministr zdravotnictví Leoš Heger si prohlédl nejnovější pavilony Nemocnice Pelhřimov a Nové Město na Moravě, jejichž vybudování financoval zřizovatel Kraj Vysočina za spoluúčasti ROP Jihovýchod.

 

 

 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 28.5.2012 / 28.5.2012

 

Cesta: Titulní stránka > Zdravotnický portál Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies