Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Vítězslav Schrek - hejtman Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Student z Vysočiny zaznamenal úspěch ve státní soutěži automechaniků

Student z Vysočiny zaznamenal úspěch ve státní soutěži automechaniků
V 17. ročníku celostátní soutěže AUTOMECHANIK JUNIOR 2012 uspěl student ze Střední školy automobilní Jihlava Marek Navrátil. „Jedná se o soutěž žáků třetích ročníků oboru vzdělání Mechanik opravář motorových vozidel – automechanik. Vyhlašovatelem soutěže je MŠMT ČR ve spolupráci se Svazem autoopraven ČR a organizátorem je Sdružení kraji pověřených škol na výuku autooborů. Soutěž je tříkolová – místní kola se konají v jednotlivých školských zařízeních, krajské kolo pak na určené škole v rámci kraje a vyvrcholením je celostátní finále. Letos se soutěže zúčastnilo celkem přes 3500 studentů třetích ročníků uvedeného oboru v rámci celé republiky,“ uvedla Marie Kružíková, radní Kraje Vysočina pro oblast školství.
 

 
 

Do celostátního finále postoupil Marek Navrátil ze Střední školy automobilní v Jihlavě. V konkurenci nejlepších žáků oboru mechanik opravář motorových vozidel z celé republiky obsadil Marek Navrátil třetí místo, když mu vítězství uniklo o pouhé tři body a druhé místo jen o jeden bod. Navázal tím na úspěchy svých předchůdců, kdy např. v loňském roce Michal Horáček obsadil druhé místo.

 

Vlastní soutěž má tři části. Teoretický test, kde soutěžící odpovídá na otázky z konstrukce a oprav vozidel, poznávací část, kde poznává a odborně pojmenovává součásti automobilů, servisní nářadí, nástroje a přípravky používané v autoopravárenství a praktickou část, kde předvádí své praktické dovednosti plněním několika úkolů z odborné praxe. 

 

„Po celostátním kole následovalo měření sil mezi školami z Česka a Slovenka, kdy zástupců z obou států bylo pět. V rámci výstavy Autosalon 2012 v Bratislavě obsadil Marek Navrátil celkové páté místo,“ uzavřela radní Marie Kružíková.

 

 

 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 25.5.2012 / 25.5.2012

 

Cesta: Titulní stránka > Vítězslav Schrek - hejtman Kraje Vysočina > Tiskové zprávy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies