Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Vítězslav Schrek - hejtman Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Novinářskou křepelku 2011 získal Jakub Kalenský a Marie Valášková

Novinářskou křepelku 2011 získal Jakub Kalenský a Marie Valášková
Novinářské ceny resp. Novinářské křepelky za rok 2011 pro novináře do 33 let převzali tento týden v Havlíčkově Brodě Jakub Kalenský z časopisu Týden za novinářskou odvahu a Marie Valášková z Hospodářských novin za vytrvalou zvídavost a investigaci. Jana Klímová, která je autorkou článků pro Mladou frontu DNES, obdržela od pořádající Nadace Českého literárního fondu prestižní Novinářskou cenu Karla Havlíčka Borovského. Porota ocenila její precizní a trpělivé rozplétání sítě vztahů v českém byznysu.
 

 
 

„Novinářská práce přináší stále častěji obrovské příležitosti dát o sobě vědět. Obdiv patří těm, kteří svojí odvahou, pracovitostí a mnohdy i neodbytností dokáží ze zdánlivě bezvýznamných skutečností pospojováním faktů zpracovat zajímavé reportáže, které by zůstaly před širokou veřejností skryty,“ okomentoval Tomáš Škaryd, radní Kraje Vysočina pro oblast kultury. Kraj Vysočina je pravidelně „sponzorem“ jedné z křepelek.

 

Zvláštní ocenění města Havlíčkův Brod získal Alois Svoboda, který je ve svých 94 letech stále aktivním sportovním redaktorem.  „Vysočinu mám velice rád a sportovní odvětví tu mám dokonale zmapované. Vždy jsem se snažil být co nejvíce mezi lidmi, vyslechnout si jejich názory a po té ho využívat při své činnosti,“ uzavřel dojatý Alois Svoboda.

 

V příštím roce by se mělo podle slov organizátorů přesunout slavnostní vyhlášení novinářských cen do belgického Brixenu, kde působil slavný spisovatel Karel Havlíček Borovský. Cena by se tak měla stát známou po celé Evropě.

 

 

Novinářskou křepelku 2011 získal Jakub Kalenský a Marie Valášková

 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 25.5.2012 / 25.5.2012

 

Cesta: Titulní stránka > Vítězslav Schrek - hejtman Kraje Vysočina > Tiskové zprávy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies