Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Vítězslav Schrek - hejtman Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Studenti brodského gymnázia reprezentovali Českou republiku v Istanbulu

Studenti brodského gymnázia reprezentovali Českou republiku v Istanbulu
V Istanbulu se konal od 7. do 11. května 21. ročník mezinárodní výstavy studentských projektů v oborech fyzika, biologie a chemie. Studenti Gymnázia Havlíčkův Brod byli historicky čtvrtou delegací, která na tomto prestižním podniku reprezentovala Českou republiku. Delegaci tvořili studenti Vít Boček, Jiří Kletečka, Jakub Mejstřík, Vojtěch Mergl, Radka Sochorová a pedagog Václav Vydlák.
 

 
 

Studenti na výstavě představili a v anglickém jazyce úspěšně prezentovali dva projekty: PHYSICS OF OUR BODY a  ELECTRICITY – POWER FOR THE WORLD. Jejich společným cílem je hledání atraktivní cesty k výuce fyziky prostřednictvím jednoduchých pokusů. Živý zájem učitelů fyziky a dětí z různých koutů světa (výstavy se účastnily delegace z 26 zemí) se stal pro autory projektu tím nejlepším oceněním jejich práce. Cestu studentské delegace podpořil zřizovatel školy Kraj Vysočina, dále ji podpořily Spolek rodičů a přátel Gymnázia Havlíčkův Brod a Město Havlíčkův Brod.

 

Studenty do Istanbulu pozval hlavní manažer výstavy Dr. Azmi Kočak na základě úspěchů dosažených klubem mladých debrujárů v celorepublikové debrujárské soutěži, jejíž finále se konalo na podzim roku 2011 ve Frýdku-Místku.

 

 

 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 25.5.2012 / 25.5.2012

 

Cesta: Titulní stránka > Vítězslav Schrek - hejtman Kraje Vysočina > Tiskové zprávy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies