Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Vítězslav Schrek - hejtman Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Sokolové o víkendu ovládnou Třebíč

Sokolové o víkendu ovládnou Třebíč
Třebíč ožije v sobotu sokolským sletem. Na Sokolském stadionu se představí 600 svěřenců jedné z nejstarších sportovních organizací v České republice. Cvičenci z celého Kraje Vysočina a z Brna předvedou v průběhu celého dne svých nacvičených devět sestav. K vidění budou ukázky akrobatického rokenrolu, gymnastiky nebo také skoků na trampolíně a parkuru. Zahájení sportovního dne, který je podpořen Krajem Vysočina, je připraveno na druhou hodinu odpolední.
 

 
 

„Organizací s takto dlouho a výjimečnou historií si vážím. I po 150 letech Sokol dokazuje, že má i mladé generaci co nabídnou. Přes 180 tisíc členů sdružených v 1145 sokolských jednotách po celém Česku je příslibem, že i budoucí pokolení nezanevřou na přátelství a aktivní způsob života, který sport a vše okolo něj přináší,“ uvedl Jiří Běhounek, hejtman Kraje Vysočina.

 

Sokol - jedna z nejstarších sportovních organizací na světě oslavila 16. února 2012 už 150 let od svého založení. Právě v tento den se sešli čeští vlastenci v čele s Miroslavem Tyršem a založili první českou tělocvičnou organizaci na našem území – původně Tělocvičnou jednotu Pražskou. Název Sokol byl oficiálně uznán až v roce 1865, přestože už v prvních stanovách byl „sokol v letu“ používán jako spolkový znak a jednotě se tak od počátku obecně říkalo.

 

 

 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 24.5.2012 / 24.5.2012

 

Cesta: Titulní stránka > Vítězslav Schrek - hejtman Kraje Vysočina > Tiskové zprávy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies