Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Vítězslav Schrek - hejtman Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Krajské peníze pomáhají s obnovou hudebních nástrojů v „liduškách“

Krajské peníze pomáhají s obnovou hudebních nástrojů v „liduškách“
Krajští zastupitelé dnes odsouhlasili rozdělení půlmilionové dotace pro základní umělecké školy v Kraji Vysočina. „Díky těmto účelovým dotacím si vedení základních uměleckých škol měst v našem regionu může zažádat o finanční podporu na pořízení nových či opravu hudebních nástrojů. Letos dosáhlo na krajské peníze celkem pět subjektů,“ sdělil Martin Hyský, radní Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje. Od roku 2005 rozdělil Kraj Vysočina dotace na pořízení a opravy učebních pomůcek městských i soukromých základních uměleckých škol v celkové výši 6,4 milionu korun.
 

 
 

Za posledních osm let zažádalo o finanční spoluúčast kraje na obnovu hudebních pomůcek celkem 24 základních uměleckých škol. Ve většině případů žádají školská zařízení pro své studenty nákup nových hudebních nástrojů, menší procento tvoří opravy stávajícího vybavení. Konkrétně se modernizují klavírní křídla, jejichž odborná repase je mnohdy několikrát nižší, než byla jejich pořizovací hodnota. „Zajímavostí bylo například pořízení mistrovského koncertního klavírního křídla pro uměleckou školu ve Velkém Meziříčí v roce 2009. Před studenty Velkomeziříčské lidušky na něm hráli mistři ve Vatikánu a v Římě. Na mistrovské koncertní křídlo Petrof Mistral přispěl kraj částkou 300 tisíc korun. Jeho pořizovací cena přesáhla částku 800 tisíc korun,“ uvedla Dagmar Hřebenová z krajského odboru školství, která administruje žádosti o spolufinancování výukových pomůcek v uměleckých školách.

Letošní dotace poputují do Žirovnice, Humpolce, Havlíčkova Brodu, Žďáru nad Sázavou a Nového Města na Moravě. Hudebníkům budou např. sloužit krajem spolufinancované nové tympány, digitální piano, klarinet nebo klavír W. Hoffmann, který zakoupí umělecká škola v Novém Městě na Moravě za 400 tisíc korun. I přesto, že není kraj zřizovatelem uměleckých škol, plánuje obdobnou podporu studia hudebních oborů i do dalších let, její výše by měla být ve stejné míře jako dosud.

 

Název

Dotace

Soukromá základní umělecká škola, Havlíčkův Brod

88 000,-

Základní umělecká škola Žirovnice

48 000,-

Základní umělecká škola Františka Drdly, Žďár n. Sázavou

84 000,-

Základní umělecká škola G. Mahlera, Humpolec

80 000,-

Základní umělecká škola Jana Štursy Nové Město na Moravě

200 000,-

Celkem

500 000,-

Tabulka č. 1. Přehled úspěšných žadatelů včetně výše dotace, rok 2012

 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 15.5.2012 / 15.5.2012

 

Cesta: Titulní stránka > Vítězslav Schrek - hejtman Kraje Vysočina > Tiskové zprávy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies