Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Vítězslav Schrek - hejtman Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Přednášky pro veřejnost „Moderna. Umění a osvobození.“

Přednášky pro veřejnost „Moderna. Umění a osvobození.“
Kraj Vysočina připravil ve spolupráci s Okresním státním archivem Jihlava a Historickým ústavem AV ČR přednášky pro veřejnost, zaměřené zejména na téma přejmenování veřejných prostranství a pomístních názvů. Obě dvě tematicky navazující přednášky v listopadu 2011 a dubnu 2012 se uskutečnily za poměrně velkého zájmu veřejnosti. I z tohoto důvodu připravuje Kraj Vysočina společně s Oblastní Galerií Vysočiny další dvoudílnou sérii, která tematicky navazuje na v současné době aktuální výstavu „Zamlčená moderna / Iluze a sny /Středoevropské umění ze sbírky Patrika Šimona 1880-1930.“
 

 
 

Nejen pro milovníky umění a historie jsou připraveny 2 nevšední přednášky v termínech 16. a 30. května 2012. Důležitou postavou bude Jan Tabor, teoretik architektury, vysokoškolský učitel a publicista, který žije a pracuje ve Vídni. Jeho příspěvky mají společný název „Umění a osvobození“. Kromě něj však vystoupí další hosté. Ve středu 16. května přiblíží obsah pojmu „modernizace“ prof. Milan Hlavačka, vědecký pracovník Historického ústavu AV ČR. Ve středu 30. května osvětlí historik Philipp Lesiak, z rakouského Institutu Ludwiga Boltzmanna, období neuvěřitelného rozkvětu umělecké a kulturní tvorby v habsburské monarchii mezi léty 1867 až 1914. Podrobnosti k obsahu obou přednášek, času a místa konání se dozvíte v přiloženém plakátu.

 

Obě zmíněné přednášky na téma „Moderna. Umění a osvobození.“ doplňují pestrý kulturní program k výstavě „Zamlčená moderna.“ Veřejnosti je k dispozici celá přednášková řada s dalšími zajímavými hosty. Stanoveny jsou i termíny komentovaných prohlídek výstavy „Zamlčená moderna“ – při té nejbližší, která je připravena na 10. květen 2012, bude provázet přímo majitel vystavených uměleckých děl Patrik Šimon.

Pro školy připravila OGV speciální animační dílny, v rámci kterých se děti interaktivně seznámí s výtvarným uměním přelomu 19. a 20. století.

 

Zmíněné aktivity byly podpořeny Evropskou unií z programu Evropská územní spolupráce Rakousko - Česká republika 2007-2013.

 

 

Odkazy

 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 3.5.2012 / 3.5.2012

 

Cesta: Titulní stránka > Vítězslav Schrek - hejtman Kraje Vysočina > Tiskové zprávy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies