Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro podnikatele

Mobilní verze webu

Kraj daroval fotbalovým klubům nové bezpečné branky pro zápasy mládeže

Kraj daroval fotbalovým klubům nové bezpečné branky pro zápasy mládeže
Kraj Vysočina pomáhá chránit mladé fotbalisty. Po tříměsíčním testování byly vyrobeny a darovány necelé dvě stovky speciálně upravených branek devadesáti fotbalovým klubům po celé Vysočině. „Z důvodu zvyšujícího se počtu úrazů způsobenými pádem branky se kraj rozhodl vyčlenit na výrobu a dodávku odlehčených brankových konstrukcí částku 1,5 milionu korun,“ sdělil Jiří Běhounek, hejtman Kraje Vysočina. Nové brány mají sloužit začínajícím fotbalistům ve věku do 10 let.
 

 
 

Nové branky o rozměrech třikrát dva metry jsou vyrobeny z polymerových trubek. Každý roh brány je zpevněn hliníkovou trubkou a celá konstrukce je zatěžkána závažím, které je umístěno ve spodním dílu a zajišťuje tak vysokou stabilitu a znesnadňuje překlopení. Díky těmto prvkům váží brána okolo 30 kilogramů, zatímco váha standardní ocelové konstrukce se může pohybovat až kolem 80 kilogramů. „Nové fotbalové vybavení bylo podrobeno tříměsíčnímu testu ve dvanácti různých krajských oddílech. Na základě připomínek kopírující poznatky z praxe ještě došlo k mnoha technickým úpravám tak, aby se případné riziko překlopení brány snížilo více jak o dvě třetiny,“ uvedl Jiří Běhounek s tím, že většina sportovní klubů by už měla být brankami od Kraje Vysočina vybavena.

 

„Kraj Vysočina tímto způsobem plní memorandum, které bylo uzavřeno mezi fotbalovým svazem a Asociací krajů v roce 2009,“ uzavřel hejtman Jiří Běhounek. Do projektu „Bezpečné branky“ se prozatím zapojily mimo Vysočiny například také Středočeský kraj a Hlavní město Praha.

 

 

Kraj daroval fotbalovým klubům nové bezpečné branky pro zápasy mládeže

Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 26.4.2012 / 26.4.2012

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro podnikatele

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze