Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro podnikatele

Mobilní verze webu

Mladý tvorca: Slovenský prezident pochválil práci světelské akademie

Mladý tvorca 2012
Ve slovenské Nitře resp. v rámci tamní tradiční přehlídky a výstavy výrobků žáků středních odborných škol a středisek praktického vyučování s názvem Mladý tvorca s letos prezentovalo také osm škol z partnerského regionu Vysočiny. Krajskému stánku z Čech dominovala rukodělná práce studentů Akademie Světlá nad Sázavou. Jejich um a smysl pro estetiku, praktičnost a krásno ocenil při návštěvě expozice také prezident Slovenské republiky Ivan Gašparovič. „V momentě návštěvy prezentovala na našem stánku světelská akademie zpracování skla do vitráží, což pana prezidenta velmi zaujalo a měl celou řadu otázek na postup výroby, neboť tato technika se nikde na Slovensku nevyučuje. Po zodpovězení všech dotazů studentkami akademie mu byly věnovány ozdobné květiny zpracované právě touto metodou. Takto rozsáhlá celostátní přehlídka práce středních škol a učilišť z celého Slovenska je svým rozsahem ojedinělá a nemá u nás v České republice obdobu,“ konstatovala Marie Kružíková, radní Kraje Vysočina pro
 

 
 

Každoroční součástí výstavy je také slavnostní udělování tradičních i nových ocenění. Druhým rokem byl požádán i hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek, aby udělil dvě vlastní ceny. Cenu hejtmana Kraje Vysočina za nejzajímavější výrobek ze všech přihlášených získala SOŠ strojnícka z Kysuckého Nového Města za kované dílo s názvem Bezstarostnost. Cenu hejtmana Kraje Vysočina za nejzajímavější výrobek škol z Vysočiny pak převzala Střední škola technická ze Žďáru nad Sázavou za velice zdařilý model parního stroje.

 

Výstavy Mladý tvorca v Nitře se účastnily školy:

Střední škola technická Jihlava

Střední škola technická Žďár nad Sázavou

Střední škola obchodu a služeb Jihlava

Střední škola stavební Jihlava

Střední škola Kamenice nad Lipou

Střední škola řemesel a služeb Velké Meziříčí

Hotelová škola Světlá a Obchodní akademie Velké meziříčí

Akademie – VOŠ, Gymnázium a SOŠUP Světlá nad Sázavou

 

„Účast studentů krajských škol na mezinárodních přehlídkách velice podporujeme. Je dobře, aby věděli, že pokud dělají něco opravdu dobře, je velká šance to předvádět i za hranicemi našeho státu. Cílem vedení kraje i středních škol je umožnit studentům prezentovat se, učit se novému a to nejen v rámci školy, ale i v rámci navázaných partnerství,“ doplnila Marie Kružíková. Už nyní projevila o účast na nitranské výstavě vzdělávání VOŠZ a SZŠ Havlíčkův Brod, která v současné době dojednává rámec spolupráce se zdravotní školou v Nových Zámcích.

 

 

Mladý tvorca: Slovenský prezident pochválil práci světelské akademie

 
Zodpovídá: Ing. Radim Hošek
Vytvořeno / změněno: 23.4.2012 / 23.4.2012

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro podnikatele

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze